Wpis z mikrobloga

Włączyłem po raz pierwszy odkurzacz/robota sprzątającego xiaomi Mi robot Vacuum Mop 2. Obleciał mi całe mieszkanie, na apce widzę, że zrobił mapkę i teraz... leci drugi raz w te same miejsca.
Nie powinien sam wrócić automatycznie do swojej bazy? Czy ten pierwszy przejazd musi odbyć się kilka razy? Trwa to już ponad godzinę, obszar czyszczenia mniej niż 40 m2
A może sam powinienem z poziomu aplikacji zakończyć czyszczenie? Jak to działa?
#xiaomi #odkurzacz #agd #vacuum #mirobot #
kaczoor - Włączyłem po raz pierwszy odkurzacz/robota sprzątającego xiaomi Mi robot Va...

źródło: comment_16662820051d0nu5N0Wb7lM4H4gkyyWm.jpg

Pobierz
  • 32
@kaczoor mam viomi V3 i pierwszy raz puszczałem z opcją "odkurzanie wzdłuż krawędzi" i trwało to z kilka minut. Może u ciebie coś się zawiesiło lub się pogubił. Najlepiej spróbować dać mu jeździć tyle i gdzie będzie chciał, a jak nawet wyczerpie całą baterie to powinien sam wrócić
@kaczoor: Mam tego robota, jak wejdziesz sobie w więcej opcji i tam masz coś takiego jak edytuj obszar mapy i tam pokaże ile % brakuje do pełnej mapy. Żeby zrobił dobrze mapę musi przejechać 3 razy pełne sprzątanie bez przerywania. A po tych sprzatanich jeszcze na koniec jeździ po krawędziach tak jak pisałem wyżej
@Principi No właśnie już nie mogę, bo jest używany i raczej allegro nie przyjmie zwrotu :<

@dopebonner dzięki. A pamiętasz ile u Ciebie trwało pierwsze skanowanie? Chyba zepsułem to moje, bo po 1,5h odstawiłem go do stacji z poziomu apki
@kaczoor: Zależy jakie masz mieszkanie tyle trwa, ja na początku wsysstko zamknąłem i dałem mu tylko kuchnie i przedpokój a później sobie dopisał pozostałe pokoje. Zepsułeś, czasem jak się rozładuje to wraca do stacji żeby później wyjechać i dokończyć
U mnie mapa się resetuje co przejazd i co sprzątanie skanuje podczas sprzątania, generalnie zajmuje mu to ze 40 minut albo 1,5 zależy ile razy się zablokuje o stół i kanapę. Czasami mam ochotę do włączyć na dworze żeby sobie pojechał w siną dal ( ͡° ͜ʖ ͡°)