Wpis z mikrobloga

Dobrze ze nie kupiłem latem #ps5 jak mnie kusiło. Kolejna gierka (plague tale) wychodzi na next geny w uwłaczających 30 klatkach. Chamstwo i degrengolada.


@Daqnny: ogólnie to tak, ale rozumiem masz PC gdzie gra działa lepiej jak na konsolach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Cinkito: Nie lubię PC bo nie chce mi się przy nich grzebać, chciałem sobie kupić ps5, żeby mieć co robić w ciągu dnia, bo mam luźną robotę. Ale raczej podziękuję jak maja być capy w nowych gierkach na 30 fps, wolę już jakies geforce now wykupić

@MisPluszowyZWadaWymowy: Po Gotham Knights, no a można się spodziewać, że będą następne
Nie lubię PC bo nie chce mi się przy nich grzebać, chciałem sobie kupić ps5, żeby mieć co robić w ciągu dnia, bo mam luźną robotę.


@Daqnny: no to tak czy inaczej było kupić, co to zmienia, że jakaś gierka ma skopaną optymalizację i devowie nie potrafili 60 fps wyciągnąć?
@Daqnny: ogólnie to gry ze skopaną optymalizacją na konsolach zawsze się zdarzały, nawet od devów 3A także w ten sposób to nigdy konsoli nie kupisz.
Bardziej bym sie zaopatrzyl w porzadny tv 120 Hz z VRRem to przynajmniej tryb 40+ FPS będzie można odpalić tam gdzie będzie dostępny.
@Cinkito: Zakładałem, ze next gen experience jednak będzie oferowało płynna rozgrywkę a nie 30 klatkowe pokazy slajdów już po niecałych 2 latach po premierze.

@MisPluszowyZWadaWymowy: Mam jakieś w miarę przyzwoite 50 cali to nie będę go wywalał specjalnie na śmietnik, żeby kupować jakis ze szmerami bajerami. Next gen powinien oferowac absolutna podstawe, czyli 60 klatek bez bajdurzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mogę się założyć, ze niejedna
@Daqnny: ja bym przewidywał że raczej tryby wydajności będą w standardzie tylko to będzie chwiejne w porywach 60 FPS a średnio 40 coś i dlatego VRR się przyda. No i HDR jak nic innego robi robote na porządnym TV także ogólnie dużo powodów do wydawania dużych pieniędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zakładałem, ze next gen experience jednak będzie oferowało płynna rozgrywkę a nie 30 klatkowe pokazy slajdów już po niecałych 2 latach po premierze.


@Daqnny: no i zapewne będzie, tylko tutaj developer jest nieudolny i tyle. Póki co mowa w sumie dwóch grach, Plague Tale i Gotham Knights. Takie HFW normalnie 60 fpsów wyciąga