Wpis z mikrobloga

Dzisiaj został mi podłączony światłowód od Orange, na chwilę obecną umowa jest na a raczej do 300 Mb/s, maks. prędkość pobierania jaką dzisiaj osiągnąłem to 6,5 Mb/s, wcześnie miałem neo na miedzi do 20 Mb/s i ściągało mi 2 Mb/s ... Nie mam doktoratu z matmy, ale z moich obliczeń wynika, że powinienem mieć teraz prędkość pobierania koło pod 30 Mb/s a nie tak jak mam ...
Jest to mój pierwszy dzień ze światłowodem więc nie wiem, takie prędkości są w tej opcji normalne czy powinno być szybciej/
#pytanie #internet #orange #swiatlowod #swiatlowody #informatyka
  • 20
@LubieDlugoSpac: Laczysz sie po wifi 2,4 czy 5 ghz? I zastanow sie, tak ja nie w kazdym miejscu masz gwarancje odbioru radia i telewizji z wifi jest podobnie, jesli slaby zasieg moze kupisz drugi router, ustawic go jako access point i podlaczyc kablem blizej miejsca gdzie zasieg jest kiepski.
@LubieDlugoSpac: zrób sobie sieć mesh. Polecam TP-Link DECO M4 Mesh WiFi (1200Mb/s a/b/g/n/ac) 3 x AP. Ja kupiłem za 605 zł. Idealnie pokrywają zasięgiem całe kilkupokojowe mieszkanie ok. 100m² oraz balkony.

Urządzenie dostępowe od operatora najlepiej ustawić w tryb "bridge" (ale funbox niestety ma go zablokowanego).