Wpis z mikrobloga

Czołem motomireczki!
Niedawno założyłem jednoosobową działalność i pojawiła się potrzeba zakupu nowego samochodu. Jako że jedyne co wiem o samochodach to to, że jak jadą to robią "brum brum" (ale i to nie zawsze), to przeszukiwanie samochodu marzeń staje się nie lada wyzwaniem.
Jak wiadomo sam powiem Tak, a @Inny_rabin powie Nie i każdy doradza na swój sposób, a ja już się w tym gubię.
Istnieje może ktoś taki jak agent samochodowy? Na zasadzie daję mu w łapę tysiąc złotych, a on na podstawie krótkiej rozmowy, swojej wiedzy i doświadczenia po kilku dniach oferuje mi kilka ofert, które znalazł analizując rynek wtórny. Wiem, że są ludzie do sprawdzenia/prześwietlenia konkretnych samochodów, ale ja nie jestem pewny marki czy silnika pod jakim kątem miałbym szukać auta, a co dopiero wskazywać konkretny samochód.
#samochody #motoryzacja #otomoto #zakupauta #leasing
  • 11
@Jeden_rabin: No są takie osoby, które sprowadzą ci przykładowo z Niemiec auto. Nie musisz dawać konkretnego modelu czy marki, tylko podasz swoja wymagania i coś znajdą. Co do rynku PL to niekoniecznie, bo możesz to zrobić sam filtrami na otomoto. Ustawiasz lokalizację + to cię interesuje czyli przykładowo moc, przebieg itp. i dostajesz wyniki.
@piwakk: z jednej strony tak to wygląda, jednak jak coś znajdowałem i pokazywałem np: ojcu czy koledze to dowiadywałem się, żeby tego auta nie brać bo marka zła, a w tym silniki są awaryjne, a te auta od tego roku to już w ogóle porażka... Dlatego potrzebuję kogoś kto faktycznie się zna, bada doniesienia o np wadliwych silnikach w różnych raportach, a nie opiera się na tym co kuzyn kolegi przy
@PepeXD: Pewnie dlatego, że ich zdania się nie pokrywają i polecają inne samochody nie wiedząc nic o pozostałych. Pisząc tutaj też mam opinie osób niesprawdzonych, a ja szukam eksperta, którego zdanie jest zbudowane na przeczytanych raportach a nie opinii sąsiada czy szwagra.