Wpis z mikrobloga

Jak Google Fit liczy te kroki/kilometry?
Pokazuje 7516 kroków i 5,2km. Przechodzę na chwilę na jakiś inny ekran, po minucie wracam na główny i co? Kroków tyle samo a kilometrów mniej tzn. 5,05km ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak jest bardzo często tzn. wchodzę w aplikację i mam 10km, po ponownym otworzeniu/przejściu na inny ekran mam 8.5km xd O co chodzi? Rozumiem, że to by mogło przeliczać kilometry jakby zmieniało ilość kroków, ale to jest bez zmiany.
#google #googlefit #bieganie #android #jogging
DreqX - Jak Google Fit liczy te kroki/kilometry?
Pokazuje 7516 kroków i 5,2km. Przec...

źródło: comment_1666118297ttdgMWRHaefJVH712td8Ll.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@DreqX: zadeklarowałeś w ustawieniach większy numer buta niż używasz na co dzień...najpierw liczy według deklaracji, chwilę później sprawdza stan faktyczny i masz prawidłowy wynik
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DreqX: Twoje kroki są w locie przeliczane na stopy, jardy, cale, baseny olimpijskie, boiska footballowe, kto wie na co jeszcze, i na koniec potrzeba ogromnej precyzji zmiennoprzecinkowej żeby to na ludzkie kilometry przeliczyć. Karty graficzne do takich obliczeń są bardzo drogie, więc precyzja przeliczania jest ograniczona i zwyczajnie za każdym razem wychodzi nieco inaczej. Zazwyczaj nikt się nad tym nie brandzluje, bo to tylko przybliżone informacje. U mnie kroki nalicza nawet
  • Odpowiedz