Wpis z mikrobloga

Witam!

Planuje zacząć kręcić własne papierosy.

Chcę kupić zwykłą ręczną nabijarkę i spróbować swoich sił we własnej produkcji ;)

Macie dla mnie jakieś porady w tym temacie?

Zapewne sporą rolę w smaku papierosa ma marka gilzy. Jakie są najlepsze? Czy raczej nie zwracać na to uwagi i kręcić w jakichś najtańszych tutkach?

#papierosy #pytanie #fajki #gilzy #palenie
  • 20
@Neil_McCauley: @kamikazee: @ubeusz: Jeszcze takie małe pytanie: Ile mniej więcej papierosów wychodzi z takiego opakowania 40g?

Pytam, bo mieszkam niedaleko granicy z Ukrainą i nie wiem czy bardziej opłacała mi się palić "zagraniczne" czy bardziej papierosy marki "zrób to sam" :P Paczkę w miarę zdatnych do palenia fajek mam za 5-7,50zł.
@ubeusz: maszynką do skęcania każdy, mówię o gilzach, do nich nadaje się tylko drobny tytoń. z doświadczenia chłopaka wiem, że lepiej mieć "maszynkę" do kręcenia taką malutką i kręcić sobie dobry tytoń, raczej nie drobny i zawijać w bardzo cienkie bletki.
@ubeusz: Powiem Ci, że niektóre ruskie są znośne :) Można dorwać jakieś Jin Lingi czy Festy za 4 czy 5 zł, ale to straszny syf :) Za to NZ, Navigator czy LM są dobre w stosunku cena/jakość :)

@parasolki: Szczerze mówiąc na wakacjach znajomy który ma własną plantacje tytoniu poczęstował mnie "swojakiem" Przyznam szczerze, że bardzo dobre. Jego tytoń to biała Vrginia i miałbym go za grosze :)
@parasolki:

@Tomek72222: mac baren tytoń polecam. Skręcam maszynką i paczka 40g mi starcza na tydzień. Ale fakt że ograniczyłem palenie bardzo, do max 8 na dobę. I ważne żeby tytoń dobrze rozerwać i luźno w maszynkę wcisnąć bo jak się ubojem mocno to nie idzie przeciągnąć. A casablancę paliłem i jest ok, ale mac baren dużo lepszy.
@Tomek72222: Jeżeli mówisz o cenie juz wysuszonego, gotowego do palenia tytoniu to jest prawie jak za darmo w porownaniu z cenami sklepowymi ;) No i Virginia to porzadny tyton, domyslam sie ze biala to jakas lagodna odmiana :)

Kręcenie wymaga troche wprawy, na poczatku bedziesz palil nieubite pol papierosa :D