Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej,

Mirki i mirabelki mam pytanie odnośnie medycyna.
Wiem, że wykop nie zastąpi kontaktu z lekarzem, ale czuję się średnio i każda uwaga od lekarza z wykopu i nie-lekarza mile widziana;-)

Mam problem z zawrotami głowy i nie wiem czy mam się po prostu przyzwyczaić, ale utrudnia mi to funkcjonowanie w pracy i życiu codziennym i może ktoś poleci jakiegoś konkretnego lekarza, zestaw ćwiczeń na zawroty czy badanie, które warto sobie zrobić itp.

Pierwszy atak wirowych zawrotów głowy miałam kilka lat temu w pracy - zawroty wirowe, wymioty - dostałam jakąś kroplówkę w szpitalu i zalecenie brania Betaserc.
Od tego czasu mam zarówno ataki wirowych, nagłych zawrotów głowy - łącznie z upadkami, niefachowo mówiąc ścina mnie z nóg i się przewracam (miałam uraz głowy, nogi itp.) oraz uczucie zaburzenia równowagi - problemy z utrzymaniem prawidłowej postawy - ciągnie mnie na prawo, mam wrażenie jakbym zaraz miała się przewrócić itp.
Tomograf i rezonans ok (mały torbiel podpajeczynówki tylko - lewa sklepistość).
Badania krwi też ok - oprócz podwyższonego CRP i niskie żelazo norma od 60 a ja mam 26.
No i problemy z tarczycą - kiedyś nadczynność, potem podanie jodu teraz niedoczynność - pół roku temu miałam tsh 2,9 a teraz mam 0,6 (norma od 0,4).
Dodatkowo mam stwierdzoną głuchotę jednego ucha (stwierdzona w gimnazjum) i po tej samej stronie uszkodzony błędnik (miałam próbę kaloryczną - wypadnięcie błędnika nie działa w 100%)

Pomocy - funkcjonuję coraz gorzej, aktualnie biorę Betaserc + leki na tarczycę.
Jakieś rady, może ktoś ma zawroty i podzieli się doświadczeniami;-)

W zeszłym tygodniu znowu miałam duży wirowy zawrót głowy co spowodowało upadek, strasznie szumi mi w głowie.

Wrzucałam post miesiąc temu, ale od tego czasu czuję się gorzej (może stresująca sytuacja rodzinna miała wpływ?), więc gdyby ktoś coś doradził odnośnie swoich doświadczeń będę wdzięczna.

#medycyna #zdrowie #laryngologia #neurolog

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #634cee24e29183d7f11f309a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: takie objawy mogą pochodzić z bardzo różnych źródeł.

Skąd podwyższone CRP?
Co się działo w tym czasie, w którym pojawiły się pierwsze objawy? Upadłeś jakoś, zmieniłeś robotę, miejsce zamieszkania? Dźwigałeś coś, skakałeś ze spadochronem, brałeś jakieś leki/narkotyki?

Przede wszystkim neurolog, może taki, który też specjalizuje się w padaczkach, zrobić można eeg. Kiedy był robiony rezonans? Jak dawno to można powtórzyć i sprawdzić tę torbiel. Nie wiem czy to może dawać
@AnonimoweMirkoWyznania: Przyczyn może być wiele, ale błędnik daje takie objawy najczęściej. Fizjoterapeuci manerwy Epleya wykonują na to żeby jakiś płyn trafił z powrotem na miejsce. Tyle mogę dodać do tematu, to nie diagnoza.
OP: Dziękuję Wam za odzew i przepraszam, że dopiero teraz odpisuję:

@Meritneit – pokazywałam wynik żelaza lekarce rodzinnej i nie zapisała mi żelaza/ani innej suplementacji (w przeszłości brałam szelazo i hemofer – po samej suplementacji wyniki były lepsze, a potem znowu spadały)
@crucian – miałam ponad rok temu MRI kręgosłupa szyjnego i chyba nie wyszło najgorzej,opis:
Wygładzenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Umiarkowane zwężenie przestrzeni międzykręgowych na poziomie C4-C5, C5-C6 i C6-C7.
Na
@AnonimoweMirkoWyznania
Ile bierzesz betaserc?
Kiedy było robione vng?
Jaka diagnozę postawił laryngolog?
Na YouTube jest laryngolog który mówi o manewrach epleya i innych. Właśnie może masz problem z otolitami.

Co ćwiczysz i jak? Skup się na ćwiczeniach sensorycznych i stymulujących układ przedsionkowy i w sumie nerwowy.

Jeśli chcesz, napisz do mnie na priv- mam podobne przeżycia.
OP: @Poziomkowa

Hej,
Biorę Betaserc 24 (dwa razy dziennie)
Miałam 3 razy robione próby kaloryczne (ostatnia VII 2021 - wszystkie uszkodzenia 100% lewego błędnika
Diagnoza uszkodzenia błędnika plus głuchota ucha po tej samej stronie

Ćwiczenia w tym stylu:
https://www.youtube.com/watch?v=olgEtOKAGaI

Jak założę konto na wykopie to się odezwę:-)
Dzięki za zainteresowanie i dużo zdrówka dla Ciebie @Poziomkowa
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri