Wpis z mikrobloga

Mirki, czy miał ktoś z was kiedyś znieczulenie w rdzeń kręgowy od pasa w dół?

Będę miał robione prawdopodobnie takie (mam możliwość ogólnego, ale wszyscy to polecają) i mam do was pytanie. Jak ogólnie wygląda takie znieczulenie i czy jest możliwość że sobie coś uszkodzę jak chociaż minimalnie się ruszę podczas zastrzyku (boję się igieł/zastrzyków)?

#medycyna #operacja #sport #zdrowie #znieczulenie
  • 17
@h3co1: trening w piłke nożną, wyskoczyłem do główki i potem źle wylądowałem. Wtedy tylko naderwałem a po roku skręciłem kolano jeszcze raz na rowerze :D od tego czasu musze uwazac ale moge biegac, jezdzic na nartach i rowerze bo mam dosc mocne miesnie i kolano mam w miare stabilne. Nawet pogram czasami w noge treningowo :)
@h3co1: Od niedawna pogorszony stan nogi nie pozwala uprawiać żadnych sportów. Częste bóle kolana, przy jeździe samochodem muszę siedzieć z przodu żebym mógł co jakiś czas wyprostować nogę, druga noga do operacji (fałd błony maziowej do usunięcia przez nadmierne jej obciążanie). Jeszcze sporo rzeczy mógłbym napisać, ale ogólnie hardkor jest :/
@JemMandarynke: ogólnie samo wkłucie jest mało wyczuwalne, działa bardzo szybko - sam sie ledwo zorientowałem co i kiedy się działo (może to ze stresu). polecam bardziej niż ogólne, bo rzyganie po jest mega męczące, u mnie było aż do tego stopnia, że w nocy wzywałem pigułę o coś przeciwbólowego