Wpis z mikrobloga

Outdorowe Mirki, pytanie.
Miał ktoś do czynienia z plecakami turystycznymi od firmy PanteraMilitary?
Szukam czegoś budżetowego na około 60-70 litrów do użytku z 2-3 razy do roku.
Pośród znanych firm pojawia się krajowy producent, ale nigdzie nie mogę znaleźć o nich opinii.
Podstawy jak stelaż, pas biodrowy i wentylacja pleców jest. Niby jakiś mocny materiał i do tego 3xC (cena czyni cuda) bo 200 zł...
Ktoś może podzielić się opinią?
http://panteramilitary.pl/plecak-turystyczny-trekkingowy-stelaz-70l-garfitowo-czarny-trk-1-p-245.html
#turystyka #outdoor #survival #gory
Pobierz posso - Outdorowe Mirki, pytanie.
Miał ktoś do czynienia z plecakami turystycznymi o...
źródło: comment_1665856344JcqotmZxYuNgCuoir3OnkD.jpg
  • 20
@posso: Cholera…. Co to za cena? Nie spotkałem się z tą marką, ale to jest tańsze niż decathlon. Więc pierwsza myśl, coś tu śmierdzi. Ja wiem, że nie powinno się oceniać po obrazkach, ale to jest naprawdę skandalicznie podejrzanie niska cena. 70l za 200zł? Nie ryzykuj wydawania hajsu dwa razy. Co jest tanie, to jest drogie.
@KLM13: Otóż to drogi Mirku. Z jednej strony człowiekowi się od razu lampka zapala. Żaden majątek, ale to zawsze dodatkowe 200 do kosztu zakupu kolejnego plecaka.
Ale z drugiej jak coś jest badziewiem to Internet od razu to powie.
A tu aledrogo jest tym zapchane, a opinii totalnie brak
@posso: Pp wpakowaniu 70L do tego plecaka bedziesz chcial go spalić po 30min marszu. Nie wiem gdzie ty widzisz wentylacje czy stelaż ale to jest worek z ramionami a nie plecak. Poszukak lepiej czegos speawdzonego używanego, to jest worek transportowy co najwyżej.
@posso: Od razu zacząłem googlować i racja, opinii brak. Z tego co wysznupałem, firma ma siedzibę w Gdańsku, czyli prdp Chińczyk, bo nie mają żadnego ruchu marketingowego. Znalazłem jeszcze te plecaki w jakimś wschodnim sklepie z cyrylicą. Raczej bym się nie pchał. To już wolałbym deca, jakbym miał podejść budżetowo. Serio. Całe życie miałem różne plecaki i każdy był wymieniany po jakimś czasie. W końcu kupiłem Osprey’a z wieczystą gwarancją i
@posso: tak jak @FunkyZeit napisał, zanim przeczytałem jego opinię od razu rzucił mi się w oczy brak profilowania i wentylacji od strony pleców oraz potencjalnie wpijające się w ramiona szelki. Brak info o wadze - może okazać się spora. Ten materiał na pierwszy rzut oka wygląda na chłonny od zewnątrz, co może dodatkowo zwiększać wagę. Bez osobistych oględzin nie radziłbym kupna. W tej cenie z demobilu coś znajdziesz, albo dobrej jakości
@KLM13: po wielu latach plecakowania własnie dochodze do tego samego wniosku, mianowicie Osprey Atmos 65. Cenanzaporowa ale z wielu opini moich przyjaciół wnosze że to bedzie plecak na kolejnych kilka lat (nie oszukujmy się, plecaki trzeba wymieniać jak sie ich używa, nie ma "na zawsze").

Moze ktos chce kupić fjallraven Kajka 75L ? Dwie wyprawy, jak igla. Dla mnie za duży, do moich wymiarow misze miec cos bardziej kompaktowego.
@posso: jak już decathlon wymieniony, to ja polecę te plecaki z deca.
zwiedzona sri lanka 10 dni, kilka innych krajów, tylko na tych plecakach i było spoko. a warunki naprawdę bywały skrajne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KLM13: @FunkyZeit: @Jare_K: @Trauma_Teddy: @w00nski:
Opy, wielkie dzięki za poskromienie mojego wewnętrznego cebulaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W ramach ciekawostki wklejam jeszcze opis produktu z pewnego portalu (onegdaj) aukcyjnego.
Zimowcem nie jestem więc do początku sezonu mam jeszcze sporo czasu, może się trafią jakieś promo na normalny sprzęt.

Produkowany w Polsce, a nie tylko przez polską firmę w chinach, jak to często bywa,
@posso cześć, ja mam i polecam, wygodny. Szwy ok, dobre wykonanie, dużo punktów zaczepu. Szeroki pas biodrowy. Szelki wykonane na tyle solidnie że nie zwijają się i rozkładają ciężar równomiernie. Zamki też okej. Praktycznie co tydzień jeżdżę z nim na bushcraft. Na dłuższej trasie to sprawdził się na 3 dniowych wyprawach. Jeśli miałbym się teraz na coś innego decydować to wziąłbym też z tej samej firmy tylko otwierane od przodu. Z tego
@Trauma_Teddy: Czyli takie Mike wśród tkanin ( ͡ ͜ʖ ͡)

@Sztoja: Dzięki, pomocna opinia. Właśnie miałem nadzieję na zdanie kogoś kto miał to w rękach (i na plecach).
Jak z wagą pustego plecaka? Wentylacja pleców funkcjonuje? Materiał podatny na przetarcia?
@posso i tak jeśli chodzi o codure to ona ma opinię cięższego ale bardziej wytrzymałego. Stąd często w wielu plecakach spody robi się z kodury a resztę z materiałów lżejszych.co Do stelażu to tu nie za bardzo mogę ci pomóc bo nie mam porównania z plecakiem za 6-7 stówek. Dla mnie jest okej zrobiłem ci zdjęcie widać kawałek pianki dodatkowo są zamocowane dwie stalowe listwy
@Sztoja: Dzięki kolego, jak kiedyś spotkam to stawiam piwo.
Chociaż z drugiej strony przez najbliższe kilka dni będę miał przez Ciebie poważny ból głowy, bo mój wewnętrzny cebulak zyskał nowe siły ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@posso: to i ja dorzucę kilka groszy do cebula-dealów - co prawda nie ten konkretny plecak, ale rok temu kupiłam promocyjnie plecak trekkingowy z Lidla, renomowanej marki CRIVIT, 50 L za całe 109 polskich złotych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co prawda od początku był kupiony z myślą jako plecak turystyczno-wyjazdowy a nie typowo trekkingowy, nie chodzę z nim x godzin dziennie, ale od pół roku praktycznie co