Wpis z mikrobloga

Wspaniałe jest to urządzenie, polecam każdemu (kto czuje, że będzie miał co na nim robić) ()

Steam Deck dotarł wczoraj, więc to bardzo wstępne odczucia, ale na ten moment jestem bardzo zadowolony. Po ponad tygodniu czekania od zapłaty (pozdrawiam GLS) dotarł w wersji 64GB. Po pierwszym uruchomieniu i teście przykładowej gry zabrałem się za wymianę dysku na 512GB, który kupiłem już jakiś czas temu. Sama wymiana w praktyce okazała się łatwa i zajęła kilkanaście minut, zatrzaski są małe i mocne, więc jak ktoś nie będzie szarpał obudowy, to nic nie uszkodzi.

Następnie instalacja od nowa systemu i gier z biblioteki Steam i najróżniejsza zabawa z grami z Epic, GoG i testowo czegoś przykładowego z ISO, żeby zobaczyć jak sobie SD poradzi z klasyczna grą z windowsa i o dziwo bez większego problemu (na ten moment konfigurowanie daje więcej satysfakcji niż samo granie). Jak ktoś chce odpalić SD i grać w to co ma w bibliotece Steam to będzie zadowolony, że wszystko działa od ręki, a jak ktoś chce pokombinować z wgrywaniem spoza sklepu, konfigurowaniem linuxa, emulatory to też znajdzie tu pełno opcji, bo Valve dopuszcza tu wszystko.

Na kartę 256GB wrzuciłem windowsa 10, żeby zobaczyć jak działa i w sumie oprócz chodzących cały czas wiatraków wszystko funkcjonuje prawidłowo. Później może wrzucę jakąś grę bezpośrednio windowsową, żeby zobaczyć jak ogarnie.

Sam Steam Deck robi bardzo dobrze wrażenie, solidne, nie trzeszczy i jest dobrze spasowany. Ekran mimo iż nie jest świetny to do takiego zastosowania daje radę. Ergonomia uchwytów pomimo wagi jest genialna (Switch nie ma podjazdu).
Gry działają dobrze, super wrażenie robi odpalanie gier, które jeszcze nie dawno odpalał tylko na PS4/PS5.

#steamdeck #pierwszewrazenia
razor6565 - Wspaniałe jest to urządzenie, polecam każdemu (kto czuje, że będzie miał ...

źródło: comment_1665846126DFZuzhUC1UQJcH7SSI3mxo.jpg

Pobierz
  • 18
@szary-obywatel: Nie wiem jak Deck obsługuje kilka kart SD ale w ten sposób można by to traktować jak kartridże Switcha ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedna karta z np FPS, druga karta z wyścigami, trzecia karta z indykami itd.
@L3gion: @szary-obywatel: podobno nie jest to dobry pomysl, bo slot na karty moze sie wyrobic, gdzies czytalem o 5000 uzyc. Ja osobiscie mam 3 karty 256, a jednej trzymam romy, na drugiej gry pod steamOS, a na trzeciej gry pod Windowsa. Taki podziel wydaje mi sie sensowniejszy niz dzielenie gatunkami, no i nie nie zuzywa sie slotu az tak bardzo.
też taki kupiłem, ale wymieniłem dysk na 256gb, polecanko.


@inrzynier: a ile na tej operacji się wzbogaciles? 1800 podstawka a dysk?
Sam się zastanawiam ale steamdock to taki pc z średniej półki z 2013 roku, po za tym sa laptopy. A wy gracie gdzie indziej niz w domu?