Wpis z mikrobloga

Zaktualizowałem nowe sterowniki do GTX 1650 Super najnowsze ze strony i miałem Gpu zużycie 100 na pulpicie. Na reddicie zobaczyłem ze fix to wyłączenie w ustawieniach widnowsa w grafice, wyłączenie planowanego przyspieszenia gpu. Wyłączyłem to i się naprawiło, ale ktos wytłumaczy do czego sluzy ta opcja? 2 pytanie, czy warto zainstalować Geforce Experience żeby ustawić tam automatyczne strojenie karty? Poprawia to wydajność? Bo ogolnie słyszałem ze ten program cały to syf. Czy miec wgrane te najnowsze sterowniki co teraz mam bez żadnych programów i tyle?
#nvidia #pc #pcmasterrace #gaming #hardware #gpu #gtx #gtx1650super
  • 6
  • Odpowiedz
@djturbina: czy hardware gpu scheduler poprawia czy pogarsza wydajnośc zależy od karty i gry. OC robisz ręcznie w programie od karty albo MSI afterburner. To całe OC długo było popsute w driverach i jest strasznie tchórzliwe. Przykład - topowe 1080ti od MSI stabilnie latami na 2050MHz core i +600 MHz RAM. OC Scanner chciał dać ledwie 1995 MHZ czyli 15 więcej niż fabryczne OC i wcale nie ruszył pamięci.
  • Odpowiedz
do czego sluzy ta opcja?


@djturbina: do poprawiania wydajności w pewnych grach i psucia w innych. W których to zależy i to zmienia się równie często jak pogoda - model karty, wersja sterownika, poprawki gier i systemu.

na drugie nie potrafię prościej. Może dlatego że pobranie programu o którym pisze i przesunięcie suwaczków w prawo to cała filozofia.
  • Odpowiedz