Wpis z mikrobloga

Pacjent - Pixel 7 - standardowa procedura aktywowania eSim w Tmobile nie przeszła. Mają mi dać znać z działu technicznego do trzech dni czy uda się coś z tym zrobić. Moje pytanie jest takie - czy ktoś się orientuje jak to wygląda/wyglądało w przypadku innych telefonów z eSim bez oficjalnej dystrybucji w Polsce? Czy operatorzy starają się dodać obsługę tego rodzaju telefonów, czy raczej się na to wyłożą?

#pixel #pixel7 #pixel6 #telefony
  • 5
@Zayonc: well, jak byłem w Turcji to udało mi się dodać turecką esimkę bez większych problemów do 4a 5G. Za pierwszym razem nie przeszło, ale udało się za drugim razem, jak podłączyłem się pod wifi.
@Zayonc opisz proszę jak u nich taka procedura wygląda? Czytałem że wygląda to zupełnie inaczej u nich jak u innych operatorów, gdzie możesz sobie eSIM sam wygenerować jak i QR.
@Ceedzik: wygląda tak, że na infolinii/czacie mówisz, że chcesz esim, wysyłają email z QRem i sms z hasłem(?) i dezaktywują plastikowego sima. U mnie nie przeszło, bo esim działa tylko na kontach abonenckich podpisanych/przedłużonych po sierpniu 2017, a że nie są mi w stanie zaproponować nic lepszego niż miałem 5 lat temu, to ciągnę tamto z miesiąca na miesiąc