Wpis z mikrobloga

@Zuben: we fragmencie, który zamieściłeś chodzi o dojrzałość pozwalającą cieszyć się bajkowym klimatem, krasnoludkami i elfami. Nie ma to nic wspólnego z krytyką, jaką słusznie spotyka ten serial.
  • Odpowiedz
@UnnAmmEdd: mnie od tego serialu odstrasza jego nadęta wręcz patetyczność.

A kulminacją słabego scenariusza jest ostatni odcinek - o kurde, serial nazywa się Władca PIERŚCIENI: PIERŚCIENIE Władzy, więc mimo iż mówimy, że historia jest rozpisana na 5 sezonów, to wrzucamy totalnie nieprzygotowany tytułowy wątek, a do kompletu ujawniamy głównego złego, bo budowanie atmosfery niepokoju już się przejadło.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Mnie bawi że kupa ludzi nie czytała książek Tolkiena, ale jako pierwsi rzucają słowami typu, że "Tolkien by się w grobie przewracał". Peter Jackson też zmieniał wiele fragmentów w LoTR na swoją wizję.


A Ty czytałaś te książki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@UnnAmmEdd: Czytałem wszystkie książki ze świata LOTR.
Tolkien wiruje w grobie.
Galadriela to paskudnie zagrana rola. Moja 15-letinia kuzynka zagrałaby lepiej niż ta laska.
  • Odpowiedz
@Zuben: Ja tam tego wyborczego p--------o nie trawię, jak i 99% nowych seriali w stylu netflixa o lpg ale z perspektywy fana fantasy mi ten serial się nawet spodobał. Takie 7/10. Wiadomo, że to nie jest trylogia, nie było takich emocji jak w GOT, ale moim zdaniem jest to sporo lepsze niż Ród Smoka. Czy można było zrobić to lepiej? Jasne! Czy była na to szansa w dzisiejszych czasach? Nie
  • Odpowiedz
@Zuben: Prawdę mówiąc trzeba mieć niezwykle wysokie IQ żeby zrozumieć "Ricka i Morty'ego". Humor jest niesamowicie subtelny i bez solidnych podstaw fizyki teoretycznej większość żartów przeleci nad głową typowego widza.
Do tego dochodzi nihilistyczna postawa Ricka, która została zręcznie wpleciona w jego postać - jego filozofia czerpie garściami choćby z literatury nurtu Narodnaja Wola. Fani serialu są w stanie to zrozumieć, mają potencjał intelektualny żeby naprawdę docenić głębię tych żartów,
  • Odpowiedz
@UnnAmmEdd: Co do miksu ras to problem jest taki, że jeśli tacy np. Harfootowie nie patrzą na kolor skóry to siłą rzeczy w kilku pokoleniach się wymieszają, a ich kolor skóry się uśredni. Skąd się tam wzięły osoby wyraźnie białe, czy czarne?

Podobną droga poszedł serial Wiedźmin. Z kolei zupełnie inną Gra o Tron.

Galadriela się kupy nie trzyma, ciężko było znieść w tych pierwszych odcinkach to, że z jednej strony podkreślała jak jest stara i doświadczona przez życie i wojnę, a z drugiej zachowywała się jak nastolatka. Rządzenie się w Numenorze, m.in. wypominanie królowej, że jest tylko regentką, w sytuacji gdy Galadriela była gościem/więźniem było wręcz absurdalne. Wielokrotne wspominanie o bracie, żeby dopiero pod koniec wspomnieć o mężu też było
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zuben:
W Stanach krytyków tego gówna nazywają incelami i rasistami i piszę to bez sprawdzania czy tak faktycznie jest ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Jan_K:

Co do miksu ras to problem jest taki, że jeśli tacy np. Harfootowie nie patrzą na kolor skóry to siłą rzeczy w kilku pokoleniach się wymieszają, a ich kolor skóry się uśredni. Skąd się tam wzięły osoby wyraźnie białe, czy czarne?

Z tym zarzutem, że Śródziemie jest jak Podlasie to tak, jak i Ty się nie zgodzę. Galadriela jechała z Halbrandem 6 dni bez przerwy, co geograficzny sens ma. Trudniej z kolei sobie wyobrazić jak to się stało, że ciężko ranny, potrzebujący elfiej magii/medycyny człowiek wytrzymał tyle na koniu. Albo, że nie wzbudziło to podejrzeń Galadrieli.


Rozumiem, że nie podoba Ci się brak realizmu w serialu. Problem w tym że chyba trudno jest osiągnąć 100% realizm w świecie fantasy, i próba doszukiwania się go może psuć wrażenia z serialu. Przecież podobnie było jak Galadriela z ekipą z Numenoru przyjechała dosłownie w ostaniej chwili do tych wieśniaków oblężonych w gospodzie. Wiadomo, matematycznie prawdopodobieństwo takich zbiegów okoliczności jest niskie, ale chyba nie matematyczny hiperrealizm tworzy historię dobrą. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A ile w Harrym Potterze jest nieścisłości... Zresztą, w LoTR też mogli polecieć na orłach, Tolkien przeoczył
  • Odpowiedz