Wpis z mikrobloga

Zostalem okradziony z 2 BTC. Powiedzcie czy da sie cos zrobic? Oto historia:

Cala sytuacja miala miejscie: 2014-01-09 sroda.

Mam konto na bitcurexie. W pewnym momencie po dodaniu nowej oferty skupu BTC przez aplikacje mobilna obslugujaco bitcurex zorientowalem sie ze na koncie mam 47 zl (a mialem chwile wczesniej 5250 zl rozczlonkowane na rozne oferty skupu). Pomyslalem ze cos sie nie odswierzylo moze... Bylem tez zalogowany na kompie wiec szybko sprawdzilem jaki jest stan konta - 47 zl :O Wylogowalem sie bo caly czas myslalem ze byc moze to jakas pomylka.. Nie moglem sie juz niestety zalogowac ponownie. Dodam ze przed wylogowaniem jeszcze zobaczylem w wykonanych transakcjach zakup 2 BTC po bierzacym kursie...

Skontaktowalem sie szybko z supportem bitcurex - telefonicznie. Okazalo sie ze ktos zresetowal moje haslo na gieldzie, poprawnie zalogowal sie na moje konto z innego niz moj IP, anulowal moje oferty i za cala gotowke zakupil BTC a nastepnie zmienil adres wyplaty BTC na swoj i przelal cala kase na swoj portfel, lacznie: 2.02138 BTC

Ten ktos (ktorego IP wskazuje na chiny - byc moze uzytkownik tora) musial najpierw wlamac mi sie na skrzynke pocztowa wp aby w ogole miec mozliwosc zresetowac haslo gieldy...

A wiec 5250 zl poszlo w cholere... wczoraszjy dzien byl dla mnie jakas masakra... Powiedzcie mi czy jest jakas opcja zeby cokolwiek probowac zrobic, jakos odzyskac te pieniadze?

#bitcoin
  • 28
Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa , zalecamy używanie dwóch różnych zestawów haseł , zarówno dla poczty e-mail , jak i do konta w serwisie .

Zalecamy także ustawienie blokady edycji danych.

Wystarczy wypełnić wszystkie dane takie jak :Imię, nazwisko, adres, numer konta bankowego oraz adres BTC

Przy aktywnej blokadzie nawet nie można zmienić hasła - wyskakuje komunikat

Zmiana niemożliwa. Konto posiada aktywną blokadę zmiany hasła.

Więc potencjalny craker nawet po uzyskaniu dostępu
@Aptan: @ewolucja_myszowatych: Musiałeś miec keylogera, bo chińczyk znał hasło na twoja skrzynkę. Tak się tylko zastanawiam jakim cudem się zalogował na bitcurexa jeśli ty byłeś zalogowany na swoim kompie? Powinno go automatycznie odrzucić hmmmm

Pytałeś się czy przelew juz poszedł czy jest oczekujący? jak oczekujący to bez problemu zwrócą zgubę.
@czlowiek_robot: Gosc z supportu pomogl - wyslal mi dane transakcji, adres portfela na ktore zostala wyslana kasa oraz IP z jakiego logowal sie user.. Ale to i tak nic mi nie daje. Pomogli mi tez zmienic adres mail przypisany do konta gieldowego.
Czyli nic nie da sie zrobic? Anonimowosc transakcji BTC, jakze wspaniala, w tym przypadku skutecznie zamyka mi droge do jakiejkolwiek obrony... ? Policja? Szczerze watpie czy oni beda mogli cokolwiek zrobic w takiej sytuacji. Co myslicie? Co mozna jeszcze zrobic?
@tidcah6gidob2ss3: A moglbys podac link do jakiegos serwisu w ktorym moge wysledzic IP po adresie portfela? Chociaz jesli gosc korzystal z przegladarki tor, to mogl zakladac z dowolnego miejsca na ziemi...