Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
tl;dr czy urodzenie dziecka to często koniec udanego życia seksualnego dla mężczyzny?

Czytam sobie ostatnio książkę „Podstawy seksuologii” Zbigniewa Lwa-Starowicza. Zaciekawił mnie cykl reakcji seksualnych wg Basson. Jeśli dobrze rozumiem u kobiet pożądanie rzadko kiedy stanowi bezpośredni motyw podjęcia kontaktów intymnych. Generalnie to raczej coś innego sprawia, że kobieta podejmuje takową aktywność (np. jak podaje książka, potrzeba czułości, chęć uniknięcia negatywnych następstw odmowy) i ewentualnie wtedy otwiera się na bodźce seksualne, które powodują u niej podniecenie.

Dodatkowo jest tam mowa, że okres ciąży i porodu może powodować trudności w życiu seksualnym pary. Z ciekawości zacząłem trochę szukać i znalazłem całkiem sporo wpisów, w których mężczyźni żalili się na oziębłość ze strony partnerek po urodzeniu dziecka (nie chodzi mi o okres połogu ale nawet kilka lat po porodzie) tzn. albo w ogóle do niczego nie do chodzi albo częstotliwość znliżeń zmniejsza się, co powoduje u nich frustrację.

Maluje mi się w głowie niezbyt ciekawy obraz: mężczyzna wchodzi w związek małżeński, na początku życie seksualne jest całkiem niezłe, potem przychodzi ciąża, poród, kobieta przestaje już "mieć ochotę" i dalsze pożycie to dla niego jedna wielka frustracja. Zdaję sobie sprawę, że nie w każdym przypadku tak jest, i że mój obraz pewnie jest skrzywiony. Nie próbuję też obarczać winą kobiet (trudno mówić o winie, jeśli jedna strona po prostu nie ma ochoty). Dlatego chciałbym zapytać #rozowepaski i #niebieskiepaski jak to wyglada w rzeczywistości? Czy urodzenie dziecka faktycznie często oznacza koniec udanego życia seksualnego dla mężczyzny? Czy można jakoś temu zaradzić?
#rozowepaski #niebeiskiepaski #seks #zwiazki #ciaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63484ab8bcf0ae910afdce33
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
tl;dr czy urodzenie dziecka to częs...

źródło: comment_1665688480TRBPzPhjld5JHEa5AtopWZ.jpg

Pobierz
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: można, ale to praca długotrwałą i zacząć trzeba leżeć porodem i nawet ciaza.
Po ciąży hormony szaleją, jezeki kobieya karmi piersią to libido że wzgkedu na zmiany w organizmie może być wręcz ujemne a mysl o seksie wywoływać mdłości, nawet mimo faktu, że partner nadal jest dla tej kobiety atrakcyjny. Ot biologia, organizm wysycony jest oksytocyna, hormony podtrzymujące karnienie blokują bądź osłabiają odczuwanie podniecenia i przyjemnosci, do tegi mogą być
@AnonimoweMirkoWyznania: częstotliwość na pewno spada (u nas nieznacznie ale sex mi już niesprawia takiej przyjemności). Nie jest to kwestia, że nie mam ochoty ale niewyspanie i zwiększona ilość obowiązków robi swoje. Raczej nie jest tak, że mąż się wkurza, że ma mniej sexu bo on sam ma więcej obowiązków tak jak ja.
OP: MocnySeba: dzięki za podzielenie się i życzę żeby wszystko wam się ułożyło ;)

@agaja: dzięki za twoją odpowiedź dała mi ona do myślenia. Widziałem sporo wpisów, np. na wykopie, mężczyzn żalących się na niechęć partnerek do współżycia nawet kilka lat po urodzeniu dziecka. Natrafiłem też na pewne badanie, z którego, jeśli dobrze pamiętam, wynikało, że po porodzie częstotliwosć zbliżeń zmniejszyła się. O problemach hormonalnych i związanych z karmieniem piersią
Widelec: Po ciąży gra wstępna zaczyna się dużo wcześniej tzn jeśli mąż po pracy zajmuje się dzieckiem tak żebym mogła nadrobić zaległości w domu i jeszcze za mnie zbierze pranie które przez cały dzien nie miałam kiedy posprzątać to gdy dziecko usnie oboje mamy czas a przy tym i chęci na pieszczoty. Ciężko oczekiwać od kobiety która po zaśnięciu dziecka ma jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia, a kątem oka widzi meza
@AnonimoweMirkoWyznania: wiesz, no ciężko żeby częstotliwość nie spadła, zwłaszcza przy małym dziecku, ktore wymaga bardzo dużo uwagi, w nocy się budzi przez co matka jest zmęczona (lub oboje, jezeki ojciec też wstaje).
Hormony maja ogromne znaczenie, rzekłabym wręcz, że podstawowe.

Co do jakości seksu po - dużo zalezy od pary, a na pewno od rodzaju porodu, sposobu karmienia dziecka.
Też nie jest prawda że porod naturalny skutkuje onbizenien doznań, bo tkanki