Wpis z mikrobloga

@Wyrewolwerowanyrewolwer: Kto powiedział, że tym się programiści zajmują? Od projektowania interfejsów są interfejsiści a nie programiści. Jak pójdziesz do lekarza i przed przychodnią będzie ciasny parking, to powiesz, że lekarze nie umieją into parkingi?
  • Odpowiedz
Kto powiedział, że tym się programiści zajmują? Od projektowania interfejsów są interfejsiści a nie programiści. Jak pójdziesz do lekarza i przed przychodnią będzie ciasny parking, to powiesz, że lekarze nie umieją into parkingi?


@Krolik: Nikt, ale wszystko wspomniane to raczej hobbystyczne projekty na boku, wątpię żeby tam był cały agilowy zespół zaangażowany.
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: jakie hobbystyczne? Przecież to komercyjne, niskobudżetowe projekty klasy B najeżone reklamami. Hobbystyczne projekty robione przez zawodowych programistów nie mają reklam, mają otwarty kod i często mają bardzo dobre UX - patrz np. otwarty lichess, od którego UX wielu mogłoby się uczyć, łącznie z komercyjnym chess.com.
  • Odpowiedz
@devopsiarz: 1. interfejsu na androida bez wyskakujących popupów i nieco dziwnego interfejsu który mnie parokrotnie nieźle skonfundował. 2. generalnie szybkości / czasu reakcji interfejsu. 3. stabilności serwerów w czasie gry

W sumie dawno nie grałem, ale kiedy grałem to na tym samym sprzęcie lichess działał płynnie a chess.com lagował. Zdarzyło mi się ze dwa razy że na chess.com przegrałem partię mimo znacznej przewagi, bo mnie w końcówce tymczasowo wywaliło i
  • Odpowiedz
@Krolik:

1. interfejsu na androida bez wyskakujących popupów.


Ja mam konto płatne i mnie nic nie wyskakuje. Darmowe konta faktycznie mogą mieć reklamy. Wtedy lichess jest znacznie bardziej atrakcyjny, co jest
  • Odpowiedz
@devopsiarz: ale ja nie twierdzę że jeden jest lepszy od drugiego. Chodziło mi tylko o interfejs. Może ostatnio coś poprawili, a może po prostu na mocniejszym sprzęcie nie widzisz różnicy - ale kiedy używałem średniej klasy telefonu rok temu to lichess działał znacznie żwawiej, a na chess.com miałem ciągle jakieś lagi i glitche. Możliwe że to przez reklamy. Co do skalowania to oczywiście - chess.com ma większe możliwości, bo ma
  • Odpowiedz