Wpis z mikrobloga

Koledzy mam problem z LPG przestał przełączać na masz szlachetny gaz podpiąłem kompa i wywaliło błąd za małe
ciśnienie gazu no i faktycznie 0.3 bar wskazuje podciśnienie 0.26bar wymieniłem membrany i uszczelniacze w reduktorze podłączam wszystko i to samo.... Poklikałem kilka razy włącz wyłącz i po kilku razach pokazało ciśnienie gazu 1.9bar i przełączył na gaz wyłączyłem włączyłem kilka razy i znowu 0.3bar. Co to może być ?
#lpg #mechanika #mechanikasamochodowa
  • 24
@spider19447: jeżeli masz problem z ciśnieniem -> wpierw sprawdź wszystkie elektrozawory czy cykają, dopiero potem patrz na sprawność MAP sensora od gazu(który jest przed listwą wtryskową). ogólnie instalacja lpg to bardzo prosty układ i tam nie ma nic trudnego w poszukiwaniu źródła problemu
podpiąłem kompa i wywaliło błąd za małe ciśnienie gazu no i faktycznie 0.3 bar wskazuje podciśnienie 0.26bar wymieniłem membrany i uszczelniacze w reduktorze


@spider19447: znalazłeś przyczynę nieprzełączania na gaz ale nie znalazłeś usterki. Kiedyś znajomemu wężyk za reduktorem rozwulkanizował się i zatykał się na jednym z wtrysków na listwie. Trzech gazowników próbowało rozwiązać temat i każdy poległ. Dlatego w przypadku niepowodzenia należy weryfikować takie pomiary.