Wpis z mikrobloga

mam pytanko do porządnie dzieciatych - korzystam z bardzo skutecznych metod antykoncepcji których nauczyłem się na naukach przedślubnych, więc będę miał trzecie dziecko. A świat zachodni jest skonstruowany do 2+2. I największym problemem jest kwestia samochodu.
Podczas gdy z dwójką (obecnie 8 i 10) dałem radę w Giulietcie się do włoch wybrać, to trzecie bardzo komplikuje sprawy. Nie tylko bagażnik, bo się kupi Ciula na dach. Ale przy foteliku 0-4 to robi się ciasno na tylnej kanapie. Stelvio nie jest największym samochodem.
I teraz tak - albo kupować coś szerszego 5os - tutaj pasuje mi w sumie chyba tylko x5 (ale to jest ledwo parę centymetrów), albo szukać 7os co nie jest łatwe - x5 używany da się w logicznej cenie, x7 okropny i drogi, merc drogi jak cholera, xc90 to chińczyk, q7 jest tak niezawodny jak RangeRover, lexus rx jest obrzydliwy, a po lifcie nie ma jeszcze 7os. Duże toyoty też ceny z kosmosu.
No i najbardziej obawiam się, że na horyzoncie czeka na mnie, niczym na prowadzących TopGear, jakiś minivan :/
Jak sobie radzicie z trójką? Poddaliście się i kupiliście minivana czy dajecie radę w 5os? Czy 7os suv ma sens, skoro ostatni rząd zjada bagażnik?
A może rozciąć węzeł i rozmienić Stelvio na minivana + funcar na jazdę daily? Tylko taki minivan musiałby być w miarę tani i długie wyjazdy na które byłby przeznaczony rodziłyby ryzyko awarii.
#samochody #dzieci
niegwynebleid - mam pytanko do porządnie dzieciatych - korzystam z bardzo skutecznych...

źródło: comment_1665656865UAGMZrjcJXrIqfpay1vKsg.jpg

Pobierz
  • 33
@niegwynebleid: co prawda nie premium ale może puga 5008? ma 3 osobne siedzenia z tyłu i wchodzą 3 osobne foteliki, 2 dodatkowe siedzenia w bagażniku składane pod podłogę, a mimo to bagażnik ma 720l, do tego jest zajebiście zwrotny. Z minusów to "z cenami ich #!$%@?ło", elektryka jak to u francuzów, brak AWD...
@con987: kurde, AWD by właśnie mocno się przydał na wypady na narty. Elektryka dalej zawodna we francji?
@Lezzer: jak z awaryjnością smaxów? Chyba bym bardziej poszedł w Pacificę, ale to sobie trzeba samemu ściągnąć z USA, bo wszystko w polsce porozbijane, a nie wiadomo jak naprawione.
Jeszcze Highlander wygląda fajnie i to Toyota. Kuła, CVT :/
@niegwynebleid: na prawie 3 lata jazdy miałem większe problemy tylko z czujnikiem martwego pola i gubiło pamięć ustawienia lusterka po stronie pasażera (przy wrzucaniu wstecznego opuszczało się i nie wracało do poprawnej pozycji)
Jeszcze jedna uwaga, w porównaniu do innych to jest on bardzo lekki, coś ok 1550kg więc nie czuć, że się jeździ autobusem
@niegwynebleid: ja wybrałam minivana, bo to generalnie tańsza opcja niż 7 os SUV. Obecnie wozimy się Zafirą (ma swoje plusy i minusy ale daje radę, nawet trasa morze - góry nie raz przejechana). Teraz jak będę zmieniać auto to raczej coś pokoju c-maxa, bo dzieciaki już większe i jak zaczną jeździć bez fotelika to auto może być ciut mniejsze (Zafira, S-Max, itd mają ogromną przestrzeń bagażową, której ja na szczęście już
@Dionizja: foteliki na szczęście mi zaraz odpadną i pozostanie tylko jeden 0-4
@con987: ech,a dalej tyle piniondzów na słabe auto :/. Musiałbym się jeszcze sam przymierzyć po jestem ujemnym karłem i nie wszędzie się mieszczę. W takim x3 czy mx5 było mi za ciasno.
Stelvio jest genialne dla mnie i utrata takiego zajebistego auta wepchnie mnie w janusza z wąsem chyba :/ A jeszcze niedawno byłem taki młody
@niegwynebleid: wiem, że słabe, dlatego jeździ nim żona:) no i z dziećmi na pokładzie się nie szaleje więc te 180KM wystarcza na co dzień. Ale nadal "z cenami ich #!$%@?ło"...
Ja się znowu rozglądam za Giulią...
@niegwynebleid: Zoba sobie jak @jarezz powiedzial cos amerykanskiego SUVa. W tym budzecie sie mega wozki.

Zreszta vana z USdomestic market tez bym przyjal. Nikt tak nie potrafi robic wozow.

Ja osobiscie nie mam trojki kaszojadow (ale znam kogos kto ma) i jezdza fordem Galaxy i sobie chwala. Ale nic mi nie zrobiles, zeby Ci czegos takiego zyczyc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@niegwynebleid: Na milion sposobow zaleznie od marki. Na szczescie obecnie jest to latwiejsze niz kiedys, bo samochody sa unifikkowane i spora czesc przerabia sie softowo juz. Bez #!$%@?. Kwestia dolozenia swiatla przeciwmgielneego.

Lampy wysylalem pare razy tu od dziwnych aut :

https://www.facebook.com/vroomerpl

BMW robilem tu

https://www.facebook.com/bmwserwiskalisz

W obecnych czasach nie jest to zaden problem.

Mam taka propozycje:

zrob sobie drinka i obejrzyj kilka filmow z tego kanalu

Albo jakies SUVA z
bigger - @niegwynebleid: Na milion sposobow zaleznie od marki. Na szczescie obecnie j...