Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #nvidia

No nie powiem. Wzrost wydajności w rasteryzacji w 4090 to jest kosmos. I to nawet nie liczyć DLSS 3. Do tego przy takim wzroście pobór mocy nie wzrósł. Wydajność na W znacznie wzrosła. Już widać, że Ada to super architektura. Potencjał na fajne niższe karty. Szkoda tylko, że 4080 jest tak wysoko wyceniona, bo to, że xx90 są drogie to chyba nikogo nie zaskakuje. Zobaczy, ale jeszcze się może okazać, że 4090 na tle niższych model nie wypadnie tak źle.
  • 8
@Variv: Bo Lovelace jest na dobrym krzemie od TSMC zamiast szrotu od Samsunga, no i oficjalne TDP 4090 jest o 100W wyższe niż 3090. Turing był średnią generacją ale bardzo przecenioną, Ampere był trochę lepszy ale nadal srogo przeceniony (plus kryzys gpu) a Lovelace byłaby spoko gdyby nie żarła tyle prądu, no i też kosztuje za dużo.
@Variv: Bardzo ciekawe, że faktycznie testy pokazują podobny pobór prądu między 3090 a 4090, to w takim razie czemu oficjalna specyfikacja pokazuje że 4090 ma 100W więcej? Ja tam czekam na to co pokaże AMD, no niestety nie mogę sobie pozwolić na kupno 500W karty za 10k ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze nie tak dawno topowe karty (1080) brały 200W...
@TotalDisaster: Bo te testowane 3090 to pewnie wersje z większym power limitem niż wersje FE?. Ale nie wiem. W praktyce tu nie ma wzrostu mocy a jak jest to symboliczny przy jednoczesnym ogromnym wzroście FPS. Mamy więc znacznie lepszą efektywność energetyczną i nie zabije to zasilaczy.
Moze napisz tutaj kolegom jaki dlss 3.0 ma input lag jak juz tak #!$%@? swoje marketingowe kocopoly.


@NielegalneKretowisko: Całe 4ms więcej niż na DLSS 2. Normalnie dramat. Instant unplayable.

I nie gadam marketingowych bzdur, to pokazują testy. Nawet bez DLSS 3 mamy ogromny wzrost wydajności w tej generacji. Weź idź i jakiś obejrzyj.
Jakiś przeciek pokazywał ostatnio, że 7700xt będzie żreć tylko 200W, więc nie byłoby źle. Albo można ograniczyć ręcznie konsumpcję przy niewielkiej stracie fps.


@PoncjuszPijak: Może tak byś. Są już pierwsze testy 4090 z mocno obniżownym poborem i wpływ na wydajnośc jest niewielki. Można z powodzeniem z 450W karty zrobić 350W czy nawet 300W kartę i nada wydajnośc będzie 4090 będzie w dechę. Wieć 200W w 7700 jest realne.
Pobierz
źródło: comment_1665514909JRc627obuyAXcU7rmbYmxr.jpg