Wpis z mikrobloga

@michalpoprostu: nie znam sie na terapeutach ale powiem ci co mnie pomoglo. Miewalem stany depresyjne , brak checi do robinia czegokolwiek nie mowiac o wstaniu z lozka. Probowalem roznych modnych terapii ale na mnie zadzialaly rzeczy ktore mozna miec za darmo bez wychodzenia z domu- na poczucie sie lepiej potrzebowalem kilkanascie dni i wracala chec do zycia i energia.
Pierwsza rzecz to Wim Hof- oddychanie i codzienne kapiele w lodowatej wodzie- jest to super sprawa na depresje i gleboko to polecam kazdemu. Co do jedzenia przeszedlem na na diete Keto czyli niskoweglowodanowa- po prostu nie jem cukru,chleba itp.
Pierwszy tydzien bez cwiczen spadlem 2 kilo, zaleta tej diety jest taka ze nie jest sie glodnym i nie chce sie podjadac. 2 posilki dziennie wystarczaja, normuje sie insulina itd. Dodatkowa rzecz jesli chodzi o motywacje ktora mnie osobiscie pomaga to prace zaczynam od drobnych rzeczy ale cokolwiek robie zawsze koncze i dopiero wtedy odpalam youtuba itp. Np. mam napisac email- siedze az skoncze i dopiero wtedy moge sie nagrodzic np przegladnieciem wiadomosci czy youtuba. po jakims czasie ten okres oczekiwania na nagrode wydluza sie sam i nagle twoja praca zaczyna byc bardziej efektywna i robiona bez ciaglych przerw. Najbardziej jednak polecam wima Hofa- naprawde dziala na samopoczucie.
Jednak to co dziala na mnie nie musi dzialac na ciebie wiec zalecam rozwage ale nie sadze ze zimna kapiel wzieta pare razy na probe moze ci zaszkodzic. Powodzenia.
  • 4
@varsaviak: na youtube jest mnostwo filmikow nawet po polsku i za darmo. Ma tez apke na tel i podstawowe rzeczy sa za free. Generalnie cala metoda to 3 serie oddechowe i zimna kapiel. , 1 seria to 30 glebokich oddechow i potem wydech (niepelny) i zostanie tak jak najdluzej. Jak juz nie da sie wytrzymac to gleboki wdech i 1trzymac przez 10 sek. Potem zimny prysznic min 1 minuta i pare