Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy atak ruskich rakietami, które przeleciały nad Mołdawią to mógł być test.

- Dzisiaj 3 rakiety przeleciały nad Mołdawią i zgodnie z oczekiwaniami putina Zachód nie zrobił nic
- Kolejny krok to może być sprawdzenie reakcji NATO na przelot rakiet wystrzelonych z kaliningradu nad Polską albo Litwą. putin zapewne spodziewa się, że nie będzie militarnej odpowiedzi i niestety może mieć rację.

#ukraina #rosja #wojna
  • 36
  • Odpowiedz
@tomasztomasz1234: a co miał zachód zrobić? Przecież to Mołdawia, a nie kraj sojuszu.

Według mnie skoro nie zareagowali to tak było najlepiej. Kto jak kto ale tęgie głowy z NATO wiedzą co robić i do tej pory nie zawiedli ani sojuszu ani tym bardziej Ukrainy
  • Odpowiedz
@tomasztomasz1234: Po pierwsze gdy rakieta wleci w przestrzeń NATO zostanie zestrzelona z tego powodu, że cel nie jest znany. Naruszenie przestrzeni NATO jest równoznaczne z wypowiedzeniem wojny- bo tylko dowódca i operator wie gdzie jest cel!
  • Odpowiedz
@mrgcypher: Obrona powietrzna niestety nie zdołałaby zestrzelić przelatującej rakiety na takim obszarze. Na dzień dzisiejszy Ukraina ma silniejszą obronę powietrzną od Polski, a i tam nie udaje się zestrzelić wielu rakiet przelatujących nad dużo większym obszarem kraju.
  • Odpowiedz
@mrgcypher: Ale wiem, że nawet kilka lat temu Ukraina miała bardziej rozbudowany system obrony powietrznej od Polski. Teraz różnica jest jeszcze większa.
  • Odpowiedz
@wigr: Mordo, Kaliningrad jest obecnie pod obserwacja 24/7. Jak jakis rusek idzie sie odlac w krzaki, to wszyscy o tym wiedza.
Rakieta na 95% zostanie przechwycona.
  • Odpowiedz
@tomasztomasz1234: gówno a nie nie zrobił nic. Zachod to nie ułomy z kacapi ze zaraz odpalają rakiety na dzielnice mieszkalne w odwecie. Zachód dziala za kulisami i na pewno jakis random z wykopka sie o tym nie dowie co sie tam w dowództwie dzieje
  • Odpowiedz
@NexciaK: Obrona powietrzna jest u nas szybko wzmacniana, bo w tym zakresie były wieloletnie zaniedbania. Większość jej elementów nie jest jeszcze gotowa. Nie wykluczam jednak, że NATO ma już możliwość wystarczająco szybkiej reakcji za pomocą systemów już rozmieszczonych. Możliwe, że masz rację.
  • Odpowiedz
bardzo ciekawa koncepcja, jakby ruscy wystrzelili teraz coś z Kaliningradu co by przeleciało przez Przesmyk Suwalski i wleciało do Białorusi to wątpię żeby NATO zdążyło zareagować, rakieta po 70km lotu schowałaby się zaraz na terytorium ZBIR, potem przeleciałaby przez Białoruś i dopiero trafiła w cokolwiek na Ukrainie. Ruscy wzbudziliby spore zaniepokojenie w Polsce, podejrzewam, że NATO nie zareagowałoby na taki przelot militarnym atakiem odwetowym, tylko weszłyby jakieś kolejne sankcje lub nowe uzbrojenie
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: NATO nie olałoby takiego wydarzenia według mnie. Wcześniej pisałem tylko, że społeczność międzynarodowa nie uznałaby według mnie czegoś takiego za akt wojny. Celem takich działań ze strony Rosji byłoby jednak zastraszenie Polski i NATO. Myślę, że reakcja NATO byłaby odwrotna. Efektem byłaby dodatkowa pomoc dla Ukrainy. Dlatego nie sądzę, by Rosja zrobiła coś takiego.
  • Odpowiedz