Wpis z mikrobloga

Dziś pytałem w tym wątku o telefon: https://www.wykop.pl/wpis/68195739/rodzice-prosza-mnie-o-pomoc-z-wyborem-smartfona-dl/
Konkretnej odpowiedzi nie dostałem. Jedynie żeby unikać Chińczyków.
Znalazłem takie telefon który pasuje do tego czego oczekuje: Motorola moto g22 - opis https://www.mgsm.pl/pl/katalog/motorola/motog22/
Cena 700zł od ręki w marketach, dość nowy bo z tego roku, Android 12, ma nfc o którym nie wspomniałem, a tej osobie może się przydać. Co myślicie? Jeszcze wpadł mi w oko Samsung Galaxy m13 - jest podobny, nie ma tylko nfc i kosztuje ponad stówkę więcej.
Jest szansa na update do andka 13 w przypadku takich telefonów?
#telefony #telefon #smartfon #android #samsung #motorola
  • 11
@Scutacarus: Chodziło o to, że odradzali mi w tamtym wątku readmi. Co prawda bez żadnych szczegółów.
Nie wymagam za wiele od telefonu za 700-1000zł. Ma działać jak najdłużej więc "świeżość" i update ma duże znaczenie. Aparat, pamięć, muzyka, jakość wyświetlacza, bateria ma tu mniejsze znaczenie.
@Vadzior: M13 ma NFC tylko mgsm zawodzi po raz kolejny (albo mają zdublowane telefony z różnych rynków gdzie faktycznie może nie być NFC).

Moto G dostaje jedną dużą aktualizacje + jakiś czas poprawek zabezpieczeń (prawdopodobnie całościowo z dwa lata wsparcia będzie).

Natomiast u Samsunga będą dwie kolejne wersje systemu + dodatkowe dwa lata aktualizacji zabezpieczeń. Tylko nie wiem jak sprawują się A1x czy M1x na co dzień, bo nie miałem ich
@Eskim0s: Ale ja właśnie chce budżetowca wiec chyba rzeczywiście odpuszczę chińczyka
Na tą chwilę waham się między Motorola moto g22 (700zł), Samsung Galaxy m13 (830zł) i Samsung Galaxy m23 (1000zł).
@Vadzior:

Ale ja właśnie chce budżetowca wiec chyba rzeczywiście odpuszczę chińczyka

Nie ma dobrych budżetowych smartfonów.
Słabe lub brak wsparcia, duża szansa na zacinanie i zawieszanie w codziennym użytku.
@Eskim0s: Wiesz. Są telefony za 500zł. Ja szukam za ok. tysiaka więc jakiejś tragedii nie powinno być dla użytkownika który będzie tylko dzownił, pisał sms i na whatsuppie no i może messneger oraz wyszuka sobie raz na jakiś czas w internecie lub na youtube.