Wpis z mikrobloga

Z racji tego, że na steamie jest promocja na Fallouta 4 (20 zł sama gra, 40 zł z wszystkimi dodatkami) to zainteresowałem się kupnem. Nigdy nie miałem okazje zagrać w żadnego Fallouta, ale w Skyrima grało mi się świetnie, a podobają mi się trochę takie postapokaliptyczne klimaty.

Jednak mam pytanie dotyczące systemu walki. Z tego co wiem to w F4 jest coś takiego jak V.A.T.S, czyli specjalny system umożliwiający celowanie. Jednak patrząc na filmiki na YT średnio mi się to podoba i wolałbym grać w F4 jak w typowego fpsa (nawet, jeśli strzelanie jest drewniane), albo raczej tak, jak to było w Cyberpunku 2077, gdzie cały czas strzelałem sobie na luzie do przeciwników, co jakiś czas kryjąc się za ścianami i lecząc się.

Tylko teraz pytanie, czy dużo stracę na tym, jeżeli będę rzadko używać VATS lub w ogóle? W sensie czy gra będzie wtedy trudniejsza czy coś w tym stylu?

#gry #fallout #fallout4
Pobierz
źródło: comment_1665418909rUpo0hAqKn78xOA2R4gx71.jpg
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciorqa: vats to taki koślawy "sposob" na probe utrzymania erpegowego stylu. Cytujac pewnego mędrca, teraz to jak czitowanie. Oto jedyna sytuacja kiedy bedziesz z tego korzystal: zostales otoczony, masz malo zycia, wlaczasz vats.

Nic nie tracisz tldr
@S-A-N-D-R-O: Ale mam też rozumieć, że VATS pozwala mi lepiej trafić w przeciwnika na początku walki, w sensie zabrać mu więcej hp, niż gdybym miał strzelić do niego "ręcznie"?

W sumie chyba @Antybristler: już mi na to odpowiedział mówiąc, że bez VATS stracę więcej ammo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@MienciuskiPajonk: Jedno pytanie: a co ile mogę tego używać? I pewnie limit używania można zwiększać poprzez
Ale mam też rozumieć, że VATS pozwala mi lepiej trafić w przeciwnika na początku walki, w sensie zabrać mu więcej hp, niż gdybym miał strzelić do niego "ręcznie"?


@maciorqa: zależy od tego jakie bierzesz perki, możesz zrobić tak że postać z vats jest maszyną do zabijania, a możesz stworzyć postać, która w vats jest beznadziejna i bardziej opłaca się polegać na własnym "skillu" i celować samemu ( ͡° ͜ʖ
Nigdy nie miałem okazje zagrać w żadnego Fallouta


@maciorqa: gra jako gra spoko ale ta część niwiele ma wspólnego z tytułem. Jak najbardziej można sobie pograć ale grając w tę grę nadal będziesz mógł mówić, że nie grałeś w żadnego Fallouta.