Wpis z mikrobloga

Dobra mireczki będę musiał sobie sam wykonać remont i potrzebuje pomocy/porady. Niestety polecony gość mi się wysypał, a znajomy będzie miał czas najwcześniej w okolicach stycznia/lutego.

Co mam do zrobienia:
1. Bruzdy (klimatyzacja) -> Przed wakacjami instalowałem klimę (3 pomieszczenia). W dwóch z nich będę miał do ogarnięcia bruzdy. Jak do nich podejść? Wiadomo, że gruntowanie tylko dalej nie wiem czym to wypełnić tak żeby nie przebijało po wyszlifowaniu :) Zapiankowane już mam także tego robić nie muszę :)

2. Pęknięcia (schodki) -> Rozryć/poszerzyć trochę pęknięcie i "zategować" czymś? Bez siatek czy czegokolwiek? Budynek ma 5 lat stąd "schodki" :)

3. Dodatkowe bruzdy -> Potrzebuje puścić dwa kable RJ45. Niestety nie mam bruzdownicy ani nawet szlifierki (no bo ogólnie nie potrzebne mi są), więc zostaje mi młotek i przecinak :D maciej jakieś patenty żeby to poszło sprawnie? oczywiście oprócz wykrywacza kabli :)

#remontujzwykopem
  • 9
@yaroszek: Jeszcze zobaczę u sąsiada ale tak to wypożyczalnie mam kawałek od siebie :/ tyle dobrze, że Castorama i Leroy Merlin pod nosem :)

@Smarek37: czyli tynk -> gips szpachlowy -> gładź? Czy tynk albo gips i na koniec gładź? Pytam bo nie wiem a jak coś takiego dostawałem do roboty za gówniaka to szlifowanie :D
@Immortale: całe piętro bruzdowałem w gotowym już tynku szerokim dłutem na SDS+ tyle, że do linii lasera, następnie na to grunt->tynk MP75L->gładź i malowanie. Efekt zamierzony ( ͡° ͜ʖ ͡°)