Wpis z mikrobloga

Potrzebowałbym VPS z Linuxem i CPU AMD Threadripper (>=32 cores), 16-32GB RAM i przestrzenią na dane ok 1TB na kilka dni. Chciałbym encodować ok 400GB video full hd z h264 na VP1, a na mojej lokalnej maszynie to idzie jak krew z nosa, bo video źródłowe jest bardzo ziarniste i trudne dla encodera (zrzut raw dwóch sezonów serialu z BlueRay). Gdzie można ogarnąć taką usługę i ile to mogłoby kosztować?

#programowanie #montazfilmow #technologia
  • 8
  • Odpowiedz
@gozwei:

Nie o to chodzi. Chcę mieć po prostu własny ripp w wysokiej jakości. Taka fanabaria ;)
Specjalnie zakupiłem napęd blue ray ze starym firmware, który pozwala rippować płyty. Jedną kolekcję już skonwertowałem na h265. Zbiłem z prawie 400GB na ok 70GB, ale mam taką jakość, jakiej nie ma i nie będzie na żadnych torrentach :)
Ten sezon, który mi pozostał jest dość dawno kręcony i na wysokie ziarno kliszy, które
  • Odpowiedz
Powinno być szybciej niż na moim 1060. Sprawdzę nazwę oprogramowania którego używam do konwersji. Można w nim włączyć np dekodowanie procesorem a kodowanie grafika. Zwykle tego trybu używam przy filmach 4K. I można zrobić kolejkę, przydatne jak serial przerabiasz bądź wiele filmów.
  • Odpowiedz