Wpis z mikrobloga

@a665321: ja mam Orange na wsi (jedyna opcja) i #!$%@? mnie 10mbps, ale działa... zagłosowałem na Vectrę bo wydaje mi się że w miastach daje radę, a przesył 1,2 gbps.... może będzie różnica w stosunku do Orange, ale pewnie jeden #!$%@? i różnicy w usłudze nie odczujesz przy takich prędkościach - pytanie jak cena?
@jadezagranice: 10zł różnicy miesięcznie więc dla mnie kwotowo to jeden #!$%@?.
Ale miałem i upc i vectre - na innych adresach, ale w vectrze byly awarie raz na pół roku parugodzinne + problemy z routerem. w upc pare razy tygodniowo coś nie działało przez parę minut.
@a665321: światłowód może i będzie ale to nic tak naprawdę nie znaczy – wszyscy go teraz oferują, bo to fajnie brzmi. W wielu przypadkach światłowód doprowadzany jest do budynku, a dalej prowadzony jest koncentrykiem, czasem nawet skrętką. Orange, gdy pisze światłowód zawsze postara się dostarczyć go do mieszkania aż do ich modemu. Vectra i UPC oferują również światłowód w "czystej" postaci ale na ograniczonych obszarach. W przypadku Vectry rozpoznasz technologię po
@a665321: znaczy tyle że będziesz miał prawdziwy światłowód a nie marketingowy bullshit. Zobacz sobie na stronie Vectry jakie dostaniesz do tego prędkości wysyłania. Jak będzie to symetryk to chyba się nie ma co zastanawiać.
Dodam, że lepiej na początek wziąć Vectrę bo u nich zawsze podpisujesz umowę z monterem, a wtedy masz 14 dni na jej wypowiedzenie bez kosztów. Potestujesz, zobaczysz jak będzie śmigać, a jak coś, weźmiesz Orange.
@a665321: Tylko nie #!$%@? Vectra XD

Jak masz światłowód to za każdym razem jak dzwonisz na infolinie to jesteś przekierowany na inną linie, "bo to światłowód" od tego są inni ludzie.

Miesiąc walczyłem z nimi, bo prędkość z światłowodu była mniejsza niż minimalna gwarantowana od nich. A powodem był zepsuty port na ich switchu.

I teraz hit, nie masz możliwości zmiany ustawień routera. Nie mogę ich zmienić przez stronę (niektóre modele