Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie...

23.12. kupiłam laptopa tu: http://www.malkomp.pl/ Koleś 30.12. napisał maila, że go wysłał. Nie dostałam go do teraz. Prawie codziennie domagam się wyjaśnień, mailowo. Co kilka dni gość wysyła jakieś ściemniane maile, że "jutro" dośle mi list przewozowy, bo teraz nie ma go w biurze - "jutro" oczywiście nie nadchodzi, albo poranny tekst w stylu: po 12.00 napisze pani co z laptopem. Nie można się z nim skontaktować tel. bo albo nie odbiera, albo wyłącza tel. Poczytałam opinie na jego temat (niestety poniewczasie, tak głupio wyszło) i jest kilka negatywnych. Pytanie: co ja mam teraz zrobić?

#pytanie #sklepyinternetowe #oszukujo #laptop
źródło: comment_Gbx292dk6heoYz2MbOXrFFGuAjh9GcSr.jpg
  • 36
@rurka_kapilarna: myślę, że przede wszystkim powinnaś poradzić się rzecznika praw konsumenta (przy urzędach miejskich są tacy - sam korzystałem) - to chyba najlepszy pomysł. Myślę, że poradzi Ci napisać pismo z wezwaniem do zwrotu pieniędzy + ustawowe odsetki lub dostarczenia zamówionego sprzętu. Ważne jest to, żeby w takim piśmie zawarte było ŻĄDANIE uregulowania tego w nieprzekraczalnym terminie powiedzmy 7 dni - w przeciwnym wypadku "Zgłaszasz to do prokuratury jako wyłudzenie pieniędzy".
@rurka_kapilarna: proponuję dać sobie spokój z rzecznikiem,

1. Wyznaczasz pisemnie (zwr potw odb) sprzedawcy termin na wywiązanie się z umowy(491kc) w ciągu 1-3 dni info że jak nie otrzymasz laptopa do dnia (tu wskazać) to odstępujesz od umowy.

2. W tym konkretnym dniu jeśli wciąz nie masz laptopa wysyłasz oswiadczenie o odstąpieniu od umowy oraz ostateczne przedsądowe wezwanie do zwrotu ceny sprzedaży na kwotę ceny laptopa i informacja od odsetkach które
Nic nie wysyłaj szkoda zachodu, ja miałam taką samą sytuację, kupiłam laptop w październiku, zgłosiłam sprawe na policję i oczywiście nic się nie dzieje, o pieniądzach można zapomnieć. Ty też zgłoś sprawę na policję. Najgorsze jest to że ten ch** korzysta sobie z facebooka i ma się dobrze, opisując gdzie to nie był i że np. ma od rana dobry humor, oraz bezkarnie dalej prowadzi ten swój pseudosklep
@rurka_kapilarna: Takich inwektyw jeszcze nigdy pod swoim adresem nie słyszałam, i kto tu jest naiwny, jesli wierzysz, że odzyskasz pieniądze od jakiegoś dwudziestolatka który lata tanimi lotami, to chyba żyjesz w jakimś innym świecie, a skoro już jestęs taki mądry/mądra to nie mogę wyjść z podziwu jak mógł oszukać cie ktoś, kto ma takie opinie w necie ?