Wpis z mikrobloga

Miraski sieciowe, PHY Cell ID to identyfikator konkretnej wieży ale czy to jest możliwe że jedna wieża ma dwa takie ID bo ma dwie instalacje danego operatora na sobie?

Ale to jest z tym samym LAC i eNBID, różnią się tylko CLID i E-CID wg rozpiski z btsearch.pl
Dzięki temu widze dokładnie z czym się łączę ale wynika mi z tego że jedna wieża ma PHY 150 i 543. Wymusiłem na modemie LTE od Mikrotik Cell lock na ten konkretny PHY i dziwi mnie że numery CLID i E-CID odnalazłem i tak tylko dla tego samego BTSa.

Szkoda że btsearch nie pokazuje tych PHY :/

Staram się zoptymalizować połączenie LTE przy użyciu SXT LTE6 z Carrier Aggregation - pierwsze pasmo da się skierować na konkretny PHY (cell lock) a drugie samo sie dłącza raz po raz. Wybrałem PHY które miało niby najlepszy sygnał i dostępne dwa pasma (B1 i B20), automatycznie łapie przeważnie nie optymalną wieże. Mam przypadek docelowy w dolinie nad rzeką gdzie w ogóle odbija sygnał z przeciwnej strony o to wzgórze (innego wyjaśnienia nie widze xD ale to faktycznie możliwe).

Jestem zafascynowany Mikrotikiem i możliwościami ale kombinacji z tym jest w opór :D Cała nowa specjalność do nauki :)

#mikrotik #sieci #siecikomputerowe #lte
  • 4
  • Odpowiedz
Current Cell ID z Mikrotik = E-CID z btsearch.pl
Z tej samej wieży są tylko dla LTE 4 różne te E-CID, różne PHY - faktycznie tak jest?
  • Odpowiedz
@Saeglopur: zadajesz za trudne pytania na stronie ze śmiesznymi obrazkami. osobiście używam modemmanagera na archlinuxie do takich cudów. tylko on pokazuje primary cell-id nawet jak jest 3CA
  • Odpowiedz
@rhqq: W Mikrotik jest Cell Monitor który jak widzę pokazuje wszystkie wykryte przekaźniki a konkretnie wszystkie pasma z oznaczeniem tego z których wież itp. Udało mi się już dość konkretnie wszystko ustalić, nadal ciekawi mnie dlaczego w btsearch.pl nie ma PHY.

Sama aktualizacja firmware wprowadziła gigantyczną zmianę, dotąd aktualizowałem tylko RouterOS a nie firmware samego modemu - trzeba ręcznie jak się okazuje. Mam już opanowane to gdzie są jakie BTSy które
  • Odpowiedz