Wpis z mikrobloga

Czy w Waszych mieszkaniach musieliście sami podpisać umowę na Internet, czy Internet zapewnił właściciel mieszkania?

#wynajem #nieruchomosci

Internet:

  • Umowa na mnie 66.0% (97)
  • Umowa na właściciela mieszkania 21.1% (31)
  • Nie wynajmuję mieszkania 12.9% (19)

Oddanych głosów: 147

  • 12
@WOTWOT: skąd takie pytanie? Uważasz że właściciel powinien ci internet udostępnić? Z ciekawości pytam ;)

Wynajmuje teraz jednemu lokatorowi mieszkanie i internetu nie udostępniałem bo jak ja tam mieszkałem to miałem z Orange i przepisałem umowę na nowy adres.
Jak już będziesz coś dla siebie brał i na umowę na czas określony to sugerowałbym coś co pozwala na zerwanie umowy lub zmianę adresu świadczenia usługi, nawet jeśli się to wiąże z
ale UPC zażądało pisemnej zgody właściciela mieszkania na zrobienie dziury w ścianie i przeciągnięcie kabla.


@matwes: a to wybredni... orange czy vectra wywalone mają ;)
@matwes u mnie wiercili aż miło na poprzednim mieszkaniu, a właściciela nikt o nic nie pytał, umowa na mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@WOTWOT biorąc pod uwagę aktualne #!$%@? prawo, tfu, lewo, jakoby udostępnianie treści było przestępstwem czy jakkolwiek nielegalne, niech lokator sam podpisuje umowę, po co masz sie potem po psiarniach tłumaczyć, że to nie ty ściągałeś akurat torrenta (jednocześnie udostępniając). Lepiej nie brać odpowiedzialności za innych,
a to wybredni... orange czy vectra wywalone mają ;)


@wiesiu2: akurat jak się wprowadzałem to było Orange, ale zmieniłem bo trochę overkill przepustowość jak na mój rzeczywisty użytek. Technik z UPC wymóg zgody tłumaczył tym, że studenci często i gęsto zamawiali od nich usługi, a potem mieli tonę skarg od właścicieli mieszkań, że są porobione dziury i ogólnie estetyka mieszkania spieprzona.
@WOTWOT: umowa na mnie, ale UPC zażądało pisemnej zgody właściciela mieszkania na zrobienie dziury w ścianie i przeciągnięcie kabla.


@matwes: ale jakby już kabel był położony, to mieliby w dupie zgodę. Sam jak wynajmowałem pokój to za zgodą właściciela (na co papieru nie miałem) skorzystałęm z istniejącej instalacji kablowej i zamówiłem sobie internet na bezterminówkę. Reszta nie chciała, bo mało w mieszkaniu była, a jeden to wolał mobilny mieć (bo
Technik z UPC wymóg zgody tłumaczył tym, że studenci często i gęsto zamawiali od nich usługi, a potem mieli tonę skarg od właścicieli mieszkań, że są porobione dziury i ogólnie estetyka mieszkania spieprzona.


@matwes: moim zdaniem jeżeli trzeba wiercić, to tak, musi być zgoda właściciela i mnie to nie dziwi, bo czy ty chciałbyś np. w nowo wyremontowanm miejszkaniu mieć jakieś dziury i kable puszczone wierzchem?