Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Z0nk0: jeszcze jak!
Ale bez jakichś abstrakcyjnych akrobacji, bo ciąg do masy taki sobie, ani z rozpędu bo masa niewielka więc zgromadzona energię kinetyczna niewielka, ale poleci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Z0nk0: ale costy tam za motorki dał, że tak mały ciąg masz? Napewno dobrze z zasilaniem, np gonisz je z 2S a powinno z 3-4 ?

Sam mam dual motor lidlolota z jakimiś miniaturkami typu 1306 i mam prawie 1kg ciągu sumarycznego. Do tego przeciwne obroty na obu, to się ładnie znoszą efekty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Z0nk0: a no to tutaj może być problem - czy ten Aku przynajmniej nie jest "zabezpieczony" czyli ma bardzo ograniczona wydajność prądowa? A jeśli nawet nie, czy jest wysokoprądowe czy przy 2A zdycha?
Jak mierzyłem to mój wciąga dobrze pod 20A przy pełnym ciągu na obu
@Nembutal: @hrumque:
Dziękuję za fajne wskazówki! Byłem na pierwszym oblocie i faktycznie daje radę (to mój pierwszy lot w ogóle samolotem RC, więc na filmiku jako tako to wychodzi).
@Nembutal: Skąd masz taki fajny wykres? Podesłałbyś źródło?
Spróbuję zmienić na pakiet 2s - jedna sprawa to więcej mocy, a druga to odcinało silniki czasami, zwłaszcza jak już trochę polatałem. Mam wrażenie, że spadek napięcia na akumulatorze był na tyle
Z0nk0 - @Nembutal: @hrumque: 
Dziękuję za fajne wskazówki! Byłem na pierwszym obloci...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Z0nk0: jedno ogniwo to troszkę bieda, już lepsza mniejsza pojemność a wyższe napięcie (by zmieścić się w masie, jeśli jest ograniczona) można latać z mniejszym throttle a te same obroty będą, mniejszy prąd, i możliwość dodania gazu jak potrzeba...