Wpis z mikrobloga

Witam państwa, mam pytanie o studia w Polsce.Jak wygląda sprawa ze studiowaniem w Polsce dla osób co mieszkają na stałe za granicą oraz ukończyły studia na zagranicznej uczelni ale chcą zrobić studia podyplomowe w Polsce, myśle nad zrobieniem czegoś w stylu Urban Planning, nie wiem jak to będzie po Polsku, najlepiej po angielsku bo to jest mój język w którym mówie na codzień, ale jak by trzeba bylo to bym zrobił po polsku, czy ktoś studiował coś takiego, albo czy jest gdzieś strona internetowa gdzie można zobaczyć takie kierunki na uczelniach w Polsce, bo u mnie koszt takiego czegoś to ok 8k euro za rok, plus koszta dojazdów więc nie wiem czy nie było by taniej przyjechać do Polski na rok i zrobić takie studia w Polsce, jako że nigdy nie studiowałem w Polsce to jak wyglądają studia w Polsce czy jest padaka oraz jak kosztowo takie coś wychodzi, czy jako absolwent zagranicznego uniwersytetu było by łatwo się dostać na Urban planning, gdy wcześniej robiłem ekonomie oraz biznes.Najlepiej by było gdzies we wrocławiu jako że jestem z tamtych okolic.
#studia #wroclaw
  • 6
@MecenasMarcinNajman: Odpowiednikiem będzie prawdopodobnie gospodarka przestrzenna. Jest praktycznie na wszystkich wrocławskich uczelniach - Uniwersytecie Wrocławskim, Politechnice Wrocławskiej, Uniwersytecie Przyrodniczym. Wybór uczelni zależy od tego, czego dokładnie oczekujesz po tym kierunku, bo każda uczelnia ma całkowicie inne podejście do tematu
@StudentkaPrzestrzeni: bardziej myślę gdzieś się zając jakimś planowaniem lub robotą w tej dziedzinie, bo bardzo lubie architekture oraz planowanie miast oraz te klimaty projektowania przestrzeni publicznej, dodam że to by najprawdopodobniej byłu u mnie w Irladnii ale jeżeli miałbym możliwośc studiowania tego gdzieś taniej w Polsce to bym to zrobił, tylko problem tkwi w poziomie nauczania w Polsce, czy jakbym zrobił coś takiego w Polsce to miało by to racje bytu
@MecenasMarcinNajman: w Polsce to ciężko o robotę jako urbanista xD, bardzo ważny zawód, powinien być w każdym urzędzie dzielnicy, przez to że nie praktykuje się urbanistów to mamy stawiane bloki na blokach, każdy zupełnie z innej dupy, bez żadnego uwzględnienia przepływów powietrza, poniekąd przez to właśnie jest smog w Warszawie, bo powietrze nie ma jak sie przemieszczać, a jak studia to patrzyłbym na wydziały architektury różnych uczelni