Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirko. Mam problem: Wynajmuję dwupokojowe mieszkanie w #stolica Mam umowę na dwa lata (leci drugi) i właściciel powiedział mi że w związku z tym że podnieśli stopy to on ma większą ratę i chce mi podnieść "czynsz" o prawie 100 procent (sic!), z 2100 na 4000/m-cy. Umowa przewiduje miesieczny okres wypowiedzenia. Czy dopóki nie przyśle mi pocztą informacji o podwyżce to mogę płacić starą kwotę, mimo iż zarządał nowej? Czy jeśli wypowie mi umowę to muszę się wyprowadzić, czy może znacie jakieś sposoby żeby zostać i płacić pierwszą kwotę, ewentualnie nie płacić wcale? Widzę tu czasem wykopy gdzie ktoś siedzi bez płacenia za wynajem latami, jak oni to robią? Kiedy mogę wezwać policję jeśli właściciel wynajmie jakieś karki do usunięcia mnie? Proszę o rzeczowe odpowiedzi bo i tak nie mam gdzie się wyprowadzić. Dzięki. #nieruchomosci #wynajem #mieszkanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #rentier #rentierka

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633fe2bcbbee795815c811a3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Umowa na czas określony na pewno musi mieć bardzo wyraźne zapisy o okolicznościach pozwalających na jej zakończenie. Nawet napisanie "okres wypowiedzenia to miesiąc, elo" nie wystarcza. Strzelam, że na zmianę warunków też, więc CHYBA gość może cię cmoknąć z jakąkolwiek podwyżką, ale tutaj polecam jednak dopytać prawnika zanim pójdziesz na noże.

Czy jeśli wypowie mi umowę to muszę się wyprowadzić, czy może znacie jakieś sposoby żeby zostać i płacić pierwszą kwotę, ewentualnie nie płacić wcale?


@AnonimoweMirkoWyznania: OPie, nie idź tą drogą. Oczywiście że można tak zrobić, ale tak robią ludzie bez zajmowalnych dochodów, nie mający nic do stracenia. Jeśli aspirujesz do czegoś wiecej niż zycie z zasiłków socjalnych to za takie jazdy czeka Ciebie eksmisja i komornik.