Wpis z mikrobloga

Mam problem z formułą wyszukaj.pionowo (vlookup) w #excel Mam dwa pliki i chcę dokleić część danych z jednego pliku do tego drugiego. Sama formuła nie stanowi dla mnie problemu bo korzystam z niej kilka razy dziennie ale czasem pojawia się problem, że gdy rozpoczynam pisanie w pliku A np. "=vlookup(A2;obszar danych;nr kolumny;false) to gdy w tym miejscu zakresu danych chcę zaznaczyć obszar z pliku B to nie mogę tego zrobić bo formuła staje się nieaktywna. Muszę zamknąć plik i dopiero za drugim razem zaskakuje. Macie pomysł dlaczego? Mam wrażenie, że dopiero niedawno tak mi się coś pochrzaniło.
  • 1
@lgc89 sądząc po objawach to oba pliki w momencie gdy problem występuje są otwarte w osobnych instancjach Excela. Można to łatwo sprawdzić w menedżerze zadań - czy proces jest na liście raz, czy dwa razy. Jak już ustalisz, że rzeczywiście tak jest, to wtedy trzeba sprawdzić, czemu tak się dzieje. Z poziomu interfejsu użytkownika uruchomienie drugiej instancji wymaga trochę gimnastyki, ale może na przykład plik jest otwierany za pomocą nieumiejętnie stworzonego makra