Wpis z mikrobloga

#budownictwo #wentylacja #kominiarze
Witam, nie znam się to się zapytam.
Przerabiał ktoś rekuperację w mieszkaniu w bloku? Jest to wykonalne i opłacalne?
W mieszkaniu mam szczelne okna i drzwi, jak są zamknięte to wentylacja nie działa, zero ciągu w kominach. Trzeba rozszczelniać okna i często wietrzyć. Do tego jedna strona mieszkania jest od ulicy a druga (ta z balkonem) od lasu.
Coś zakombinować z centralką na balkonie takimi rurami https://berluf.com/pobieranie/dtr/dtr_omega.pdf rozprowadzić powietrze w mieszkaniu. Ale co zrobić z istniejącymi kominami? Wyciąg w salonie a nawiewy w pozostałych pomieszczeniach? Sam nie wiem.
Jest to realne? Ma to jakiś sens?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@i-marszi: Jak najbardziej jest to do zrobienia. Wyciąg w łazience, wc i w kuchni najlepiej nad kuchenka. Nawiew do salonu i do pokoi. Bardziej bym się martwił o konieczność uzyskania zgody wspólnoty na takie urządzenie na balkonie. Ewentualnie centralka w domu pod sufitem i przez ścianę tylko czerpania o wyrzutnia.
  • Odpowiedz
@groniu:
A z pojedynczym wyciągiem w salonie i zaślepieniem kominów w kuchni i łazience? To dużo łatwiej zrobić ale czy ma sens? Chyba nie bo wilgoć z łazienki i zapachy z kuchni będą leciały do salonu :(
  • Odpowiedz
  • 0
@ciasteczkowy_otwur
No właśnie kombinuje jak to zrobić. Znaczy wiem jak to zrobić, ale kombinuje jak to zrobić jak najmniejszym nakładem środków i pracy :)
Tak żeby swierze zastało , podgrzewali a stare szło w komin
  • Odpowiedz