Wpis z mikrobloga

Hej, mam takiego trupka laptoka: Lenovo B570e

- RAM - jedynie jeden slot jest tam 8GB
- Celeron, wymienialny(z tego co czytam) ale jest pod klawiaturą
- HDD 1TB
- brak baterii

Tak myślę czy wystawić go na sprzedaż czy pobawić się w ulepszenie i zostawić jako awaryjny / do przegrania jakiejś płytki(nowe nie mają napędu) / podłączenia interfejsu w samochodzie itp

To co chciałbym zrobić to
- zakup baterii, jakiejś najtańszej, nie zależy mi na czasie pracy
- wymiana procesora na możliwie jak najszybszy ale w rozsądnej cenie, pewnie jakaś i5 5 generacji
- wymiana HDD na SSD 256GB

Jest sens? Pytanie co robić po kolei od tego co z największym prawdopodobieństwem może się nie powieść aby nie utopić $.

#elektronika #komputery #it #informatyka #diy
#laptopy
  • 11
- wymiana procesora na możliwie jak najszybszy ale w rozsądnej cenie, pewnie jakaś i5 5 generacji


@nieznamniepamietam: ty, ale wiesz, że to nie ejst tak, że możesz sobie CPU tak z dupy wymienić an dowolny inny byle by producent się zgadzał? Nie wspominając już o tym, że piszesz o i5 intela V gen a one wszystkie lutowane już były xD

Z tego co rzuciłem na szybko okiem w necie to maksymalnie
@Kryspin013: socket G2, maks co wejdzie z tym TDP to pewnie i7 2640M, QMy mają wyższe TDP, może być problem przegrzewania, pytanie czy BIOS obsłuży tę i7


@pesimist: Nawet nie wiem czy jest sens się bawić w i7 bo może się okazać, że jest kilka razy droższa tylko dlatego że to i7 a wzrost wydajności w stosunku do i5 to będzie jakieś 5%

cc @nieznamniepamietam:
No pomyliłem, tam jest 2 generacja, więc trzeba szukać jakiegoś i5 albo i7 z literką M. Każdy powinien pasować?


@nieznamniepamietam: loteria, nikt ci nie powie bo za dużo zmiennych losowych. Poszukaj info czy komuś się udało przełożyć. Różne laptopy się różnie zachowują chociaż raczej nie ma problemów.
@nieznamniepamietam: Jak nie chcesz inwestować, to możesz lapka zdegradować do jakiejś prostszej roli (np. domowy pihole).
Możesz też dokupić adapter ODD<=>2,5 SATA HDD, kupić drugi dysk 1T i zrobić biedaNASa z RAID1 (lusterko).
Kartę ma 1Gbit/s więc nie powinien dławić.
System do NASa możesz mieć na karcie pamięci/patyku USB. Jak bateria sprawna, to i będzie mieć krótkie podtrzymanie.
Możesz się zasugerować wskazówkami z filmu.
sirpingus - @nieznamniepamietam: Jak nie chcesz inwestować, to możesz lapka zdegradow...