Wpis z mikrobloga

Komisja Europejska ma dzisiaj zatwierdzić program FEnIKS o wartości 24 mld euro na bezpieczeństwo energetyczne Polski. Polska ma otrzymać 240 mln euro zaliczki, jednak resztę wypłat mają blokować strefy wolne od LGBT i brak niezależności sądownictwa. Rząd PiS zgodził się w umowie, że homofobiczne samorządy nie otrzymają finansowania z polityki spójności.

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-unijny-program-feniks-ma-wzmocnic-bezpieczenstwo-energetyczn,nId,6330454#crp_state=1

#bekazpisu #bekazprawakow #polityka #europa #lgbt #neuropa
Pobierz falszywyprostypasek - Komisja Europejska ma dzisiaj zatwierdzić program FEnIKS o wart...
źródło: comment_1665043306P076GGsLBUOlVSanpOFRG6.jpg
  • 4
Interesuje mnie po prostu ten zabawny mechanizm.


@wielkaberta: UE nie chce być już dłużej dymana przez kraje, w których rządzą oszołomy robiące sobie prywatny folwark ale pierwsze wyciągające łapy po fundusze unijne.
Nie stosujesz się do zasad? Przerabiasz demokrację na prywatny folwark przypominający autokrację jak na Węgrzech? To nie wyciągaj łapy po kasę bo nie będziemy finansować prywatnych folwarków partyjnych
@NaczelnyWoody: No dobra. Wszystko wg zasad.
Tylko jestem na tyle tępy by zrozumieć czy te zasady są solidnie ustalone czy one są arbitralne, lub lepiej twórcy tych zasad mogą się odwoływać i redefiniować. Ostatnio ktoś mi wypomniał, że to właśnie efekty traktatu lizbońskiego.
Jeśli to prawda, to nasi sami się wkopali, świadomie!, pod niemiecką smycz, nad którą TVPiS tak się żali jacy oni są źli.

BTW, nie kończyłem europeistyki, a pisowskie