Wpis z mikrobloga

@Tratak: Nie! W podstawowej wersji M2 ma o połowę wolniejszy dysk niż M1 (bo użyli jednego układu 256 zamiast dwóch kostek 128 jak poprzednio, braki w dostawach).

Żeby M2 air miało sens to trzeba rozszerzyć RAM albo dysk (a najlepiej oba) a wtedy wchodzisz w przedział cenowy który się robi kompletnie nieopłacalny.

Jeśli masz niskie wymagania i to ma być komp do podstawowych rzeczy to dalej M1 Air w podstawce mistrz.
  • Odpowiedz
Poprzednie m1 jakoś dawało radę :)


@Maciek952: a M2 nie daje? Widziałem o nim tylko jakieś testy na YT, ale tam nawet jak zaczynał throttlować, to i tak na tyle, że dalej był od M1 szybszy. No ale nadal, wydawało mi się, że taka nauka programowania throttlowania nie wywoływała.

Ale co do samej jego opłacalności, to sam się nad nim zastanawiałem, ale jak dodałem ram i dysk, żeby mieć te sensowne
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: gdzieś kiedyś pisałem na mirko "macbook buyer guide" i dalej nic się nie zmieniło, TLDR:

- do zastosowań domowo amatorskich 13" Air M1
- do zastosowań profesjonalnych 14" Pro M1Pro

M2 żaden nie ma sensu, Air byłby super w niższej cenie ale przez te problemy z dyskiem praktycznie obowiązkowo trzeba go podbić z bazowej specyfikacji a wtedy już jesteśmy za blisko ceny 14" Pro M1Pro żeby to miało sens. A
  • Odpowiedz
@dziadmankowy: no tak, tak generalnie to ja się zgadzam, że w takiej cenie M2 nie ma sensu.

Ale tak teraz mnie naszło, czy to nie jest specjalnie w ten sposób? Jest przecież coś takiego w psychologii, że kiedy ludzie mają dwie możliwości, to raczej kupują tą tańszą. Aaale jak dołoży się trzecią, środkową opcję, która nie jest zbyt opłacalna, to już wtedy ludzie chętniej skłaniają się ku temu najdroższemu produktowi.
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: Wiesz co może nie tak totalnie ze nie nadaje, ale jeżeli dla kogoś jest istotny stosunek cena/ jakość czy tez go co otrzymuje to tutaj mówiąc wprost przepłaca, podstawowa wersja moim zdaniem mija się z celem, a jak zaczynasz dopłacać i dodawać rzeczy które wypisałeś nagle mamy cenę większa niż 14 pro, wiec w pełni się zgadzam, jeżeli chodzi chodzi o throttling, ten widziałem ze występuje nawet przy odpaleniu większej
  • Odpowiedz