Wpis z mikrobloga

Witajcie. Przerobiłem już trochę yerba mate, ale jednak starość nie radość. Z uwagi na problemy żołądkowe (refluks, przepuklina wślizgowa, nerwica) i dietę raczej lekkostrawną (z unikaniem kawy i alkoholu) szukam "lekkiej" yerba mate, która pozwoli mi się cieszyć wyjątkowością tego naparu bez przykrych dolegliwości. Aktualnie piję Sarsaparilla od Verde Mate i jest całkiem nieźle. Czy polecicie coś równie lekkiego, nie drażniącego żołądka? (despalada, wszelakie dymne, aromatyzowane - guaraną, miętą, cytrusami zupełnie odpadają). Z góry dzięki.
#yerbamate #zdrowie
  • 6
@L3mmy No yerba wzmaga produkcję kwasu żołądkowego a pył też drażni. Ale nie ma złotego środka tutaj, mi taki kraus podrażniał a colon menta boldo już nie ¯_(ツ)_/¯
Napisz na fb sklepu ymt24.pl , Yerbamati coś dobierze.
@L3mmy: Każda Meta Mate (tylko poza Meta Mate "23", bo ona jest z plantacji), jest o wiele lepsza na problemy żołądkowe niż wszystkie inne yerby.
Dlaczego? Kraftowe Meta Mate są produkowane ręcznie, ręcznie są opalane po zbiorach przez co dokładniej, bo patrzy na to i nadzoruje człowiek, a nie maszyna. W efekcie susze Meta Mate mają jakość odbiegającą od komercyjnej. Wszelkie procesy ewentualnej fermentacji zostały zatrzymane zaraz po zbiorach, na co
@L3mmy: Oho, widzę mirek, że jedziemy na tym samym wózku - refluks, przepuklina rozworu i jeszcze było zapalenie przełyku xD

Dużo zdrowia i jak najłagodniejszych dolegliwości, co do yerby niech wypowiedzą się mądrzejsi ode mnie