Wpis z mikrobloga

Jakby mi ktoś 3 lata temu powiedział, że Sony wyda na PC choćby jakieś stare pozycje to bym nie uwierzył.

Dziś dyskusje toczą się między tym które pozycje będą na pc i ps5 równocześnie a na które pc będzie musiał poczekać minimum rok.

Gdyby nie ceny podzespołów i płyty to pewnie bym przeszedł na pc.

Ciekawe czy valve nie kusi po wstępnym sukcesie steam decka wypuszczenie jakiejś swojej stacjonarnej konsoli opartej na tym samym systemie operacyjnym, który jest już dość blisko wygody konsoli. Skoro potrafili tak przystępnie wycenić decka to pewnie i z mocniejszym sprzętem dali by radę. Maszynka odpalająca choćby w podobnej jakości gry zarówno z ps5/xboxa i każdej innej konsoli (emulatory) działająca wygodnie pod tv?

Wiem, że już taka wizja była ale wtedy wykonali to słabo i nie produkowali sami sprzętu. Myślę, że sam pomysł był niezły tylko wykonanie do niczego i za wcześnie, dziś by mogli trochę tortu ukroić.

#ps4 #ps5 #xbox #pcmasterrace #steam #steamdeck
  • 44
valve na zadnego linuxa na zadnej platformie nie bedzie przechodzic


@hekktik: No i pewnie właśnie dlatego inwestują sporą kasę w możliwość odpalania gier z Windowsa na Linuksie, a Steam Deck nie bazuje na Windowsie. Od tak sobie charytatywnie wspierają Linuksa bo mają za dużo pieniędzy. XD
@nostalgiwolf: valve robi sto glupich gowien jak te steam pc`ty czy ten ich pad, zdechlo smiercia naturalna. a c o do linuksa to dokladnie, pc gaming na linuksie to jest abstrakcja na jakies pol procenta rynku
@hekktik: Microsoft nie robi tylko systemu operacyjnego. Ma też swój ekosystem, sklep i dość popularną konsolę, która notabene wraz ze wspomnianym systemem jest dla nich jedną platformą (gry kupione na Xbox odpalają się też na Windowsie).Plus mają jeszcze swoją chmurę streamingową. Oczywiście, że są konkurencją dla Valve. Nie trzeba być ekspertem by to zrozumieć.

No i co z tego, że Linux to jest obecnie "abstrakcja"? Xbox też kiedyś nią był, Windows