Wpis z mikrobloga

Dlaczego Polacy mają problem


@Waiter98: Polacy nie mają problemu. Polacy przyjeli pod swoje dachy setki tysięcy a może i miliony uchodźców, ochotnicy zorganizowali im opiekę i transport, ochoczo sypnęli - i dalej sypią - groszem na wszelkiego typu składki i pomoc, Polacy zorganizowali zbiórki zywności, środków medycznych i rozmaitego wyposażenia. Sami, oddolnie, kompletnie bez udziału rządu, który ocknął się po tygodniu i już tylko ustawiał się do zdjęć.
Polacy naprawdę
  • Odpowiedz
@Waiter98: @ptaszyszko: @mihu11: Bo w USA nie było socjalu, tylko praca. U nas jest 500+, darmowa służba zdrowia, etc.


@NieistotneKto: Lol, w Niemczech, Holandii czy Skandynawii też nie ma socjalu? A przecież to ulubione kierunki emigracyjne Polaków.
Sprawdź sobie poza tym, ile to Polska wydaje na tych migrantow z Ukrainy, a jaki zysk przynoszą naszemu rynkowi pracy.
  • Odpowiedz
@Waiter98: Nie mam nic do niemców i nic mi nie zrobili. Mam w bloku starsze małżeństwo do których przyjeżdżał wnuk który jest niemcem i tak bawiliśmy się na podwórku czy graliśmy w piłkę na boisku i lubię chłopa nawet mam go na fejsie i jak tu przyjeżdża w odwiedziny do dziadków to sobie pogadamy czy coś, ale nasze społeczeństwo wychowało mnie tak że czuję uprzedzenie/niechęć do niemców.
Ja w pełni
  • Odpowiedz
Dlaczego Polacy mają problem, ze Ukraińcy uciekli do nas przed wojną, a w USA czy UK Polacy stworzyli swoje dzielnice?


@Waiter98: w każdym społeczeństwo część obywateli to idioci ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz