Wpis z mikrobloga

#wolskiowojnie #ukraina #wojna #wojsko #wolski

Kolejna aktualizacja. Wygląda na to że obrona Rosjan się posypała po całości na północy i to co widać to "odwrót" który zakończy się na przedmieściach Kachowki. W pasie natarcia działa 7 brygad ukraińskich a zatem więcej niż w kontrofensywie w Charkowskim dwa tygodnie temu. Rosjanie w nocy stracili Miłowe i Czerwony Jar, jak Worożensoje nie wiem ale nie obstawiałbym większego oporu Rosjan tam. Sytuacja jest tak rozwojowa że ta mapka po południu raczej nie będzie aktualna.
wolskiowojnie - #wolskiowojnie #ukraina #wojna #wojsko #wolski 

Kolejna aktualizac...

źródło: comment_1664954747cmdCrebs3joJZDvnSgMTRg.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
Kolejna aktualizacja. Wygląda na to że obrona Rosjan się posypała po całości na północy i to co widać to "odwrót" który zakończy się na przedmieściach Kachowki. W pasie natarcia działa 7 brygad ukraińskich a zatem więcej niż w kontrofensywie w Charkowskim dwa tygodnie temu. Rosjanie w nocy stracili Miłowe i Czerwony Jar, jak Worożensoje nie wiem ale nie obstawiałbym większego oporu Rosjan tam. Sytuacja jest tak rozwojowa że ta mapka po południu
  • Odpowiedz
@wolskiowojnie:
Tak z ciekawości to niekompetencja rusków, geniusz Ukrainców, czy dostawy sprzętu?
Bo mam wrażenie że nikt zbytnio nie spodziewał się takie wielkiej poważnej ofensywy na tych 2 kierunkach, co zaskoczyło?
  • Odpowiedz
Tak jeszcze dopowiem:
RUS mają 4 pułki zatem około 12 batalionów - są to siły które były w walce od 1,5 miesiąca. Na oko 9k zołnierzy - raczej mniej. UA minimum 7 brygad każda po 5 batalionów zatem 30-32k żołnierzy. Do tego są tam inne jednostki UA.
Po prostu brutalna przewaga względem wyczerpanych sił RUS.
No i jest to runda II po nieudanej rundzie I.
  • Odpowiedz
@wolskiowojnie: co myślisz o dalszych losach tego terenu. Załóżmy że UA zdobędzie Chersoń a RU się wycofa za rzekę. Jakie szanse na jej przejście bez ciężkich walk i dużych strat? Pewnie kacapy nie będą chciały łatwo oddać dalszych terenów a i mobilki mogą dotrzeć na front do tego czasu.
  • Odpowiedz
@Pepperek:
Nie jest dużo zabawniej, ja na początku nie spodziewałem się ofensywy w Chersońskim a raczej aktywnej obrony, po czym okazało się że JEDNAK w pierwszym tygodniu wystartowała ofensywa UA w Chersońskim ale nieudana. A była to ofensywa a nie działania mylące ponieważ użyto sporych sił (6 brygad, potem 7) a dwie brygady UA zostały pokiereszowane na ponad 50 i 60% strat (ranni). Zatem masakra. Efektem było włamanie w centrum
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wolskiowojnie: a tam nie było u kacapów jakiegoś wycofania części sił i rzucenia na północ? Gdy się pierwsza ofensywa UA załamała, to mogli dojść do wniosku, że już po wszystkim, a na północy bardziej im się pod tyłkami pali.
  • Odpowiedz
@Humdinger:

В чем разница между часами, русской армией орков и кадыровом? часы идут вперед и говорят «тик так». русская армия идёт назад и говорит «тактика». Кадыров сидит дома в Чечне и говорит: «Тик ток»

Jakby kto chcial #!$%@? kacapow.
  • Odpowiedz
@Zeugma: trochę tak ponieważ nikt narmalny dla działań mylących nie mieli swoich dwóch brygad. No chyba że to taki jakiś gambit Zaużnego gdzie uznano że prawie 5-6k rannych to w sumie spoko jak za takie zwycięstwo.
I w sumie post factum: byłoby to słuszne założenie -.-"
  • Odpowiedz