Wpis z mikrobloga

ok więc mbank czy xtb ?


@samuray: Jeśli wybór były ograniczony tylko do tych dwóch to:
1. IKE+IKZE w mBank
2. Reszta XTB

Bez ograniczania.
1. IKE+IKZE w BOSSA
2. Zagraniczny broker

Duży dostęp do instrumentów.


@wojton: Dobry żart. XTB nie ma nawet bezpośredniego dostępu do giełd zagranicznych i ilość spółek do inwestycji jest mocno ograniczona (sam Nasdaq w US ma więcej spółek niż ilość dostępnych w XTB z całego
  • Odpowiedz
  • 0
@Asceus poza tym w mBanku była drama ze jakieś podatki wprowadzają na konto IKE, za prowadzenie konta chyba. Nie wiem dokładnie, bo nie mam IKE, ale jeśli ciebie to interesuje to się poczytaj.
  • Odpowiedz
@wojton: @Asceus: ciekawy wpis znalazłem :
https://www.wykop.pl/wpis/63662955/halo-mirasy-przy-jakim-domu-maklerskim-sie-zakreci/#comment-225682581

czemu xtb nie jest lepszy do handu na zagranicznym rynku?

Jeśli ten zagraniczny rynek to USA, to nie tyle, że XTB jest lepszy, tylko polska konkurencja nie ma nic do gadania odkąd wprowadzili możliwość składania formularza W-8 BEN - w skrócie na XTB zapłacisz 19% podatku od dywidendy, a w mBanku (czy innych bankach) 34%.

Teraz przykładowo jeśli chodziłoby o ETFy
mBank jest
  • Odpowiedz
poza tym w mBanku była drama ze jakieś podatki wprowadzają na konto IKE, za prowadzenie konta chyba. Nie wiem dokładnie, bo nie mam IKE, ale jeśli ciebie to interesuje to się poczytaj.


@wojton: Dlatego podałem BOSSA przy założeniu braku ograniczenia wyboru.

z zagranicznym brokerem zorientuj się czy Ci pita wystawi, czy będziesz se musiał sam to liczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wojton: XTB też go nie
  • Odpowiedz