Wpis z mikrobloga

podaję powód nagłych i gwałtownych wzrostów w wielkim uproszczeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- trader A shortuje grubo 3600
- traderzy B i C widzą to, że ktoś mocno ładuje się w shorty i dołączają do niego
- shortując po cenie market zapełniają zlecenia oczekujące tradera D
- cena spada do 3775
- trader D widzi to, że koledzy A B i C przeholowali z pozycjami, a jego pozycja jest na minusie, na szczęście ma jeszcze dużo kasiury, więc broni pozycji podbijając cenę
- trader E widzi, że cena rośnie, więc też kupuje
- cena rośnie do 3630
- traderzy A B i C są pod wodą, trader C nie ma już depozytu i dzwoni do niego Marcin, zamyka pozycje podbijając cenę
- trader F widzi, że nowa hossanna i też kupuje
- traderzy A i B zaczynają zamykać pozycję podbijajc cenę
- trader G, który shortował 3650 widzi, że cena zbliża się w jego kierunku, więc również zamyka pozycję podbijając cenę
- cena rośnie POTĘŻNIE (OSTROŻNIE)
- trader H, który chciał shortować i zbić cenę, widząc pompe na razie odpuszcza sobie wejście w pozycje
- nie ma kto sprzedawać, ale jest dużo osób które chcą kupić (niekoniecznie ze swojej woli ( ͡° ͜ʖ ͡°))

sytuacja się powtórzy na samym szczycie BMR tylko shorty trzeba zamienić na longi

makro podstawy można sobie schować między bajki podczas takich ruchów

#gielda
  • 6
- trader D widzi to, że koledzy A B i C przeholowali z pozycjami, a jego pozycja jest na minusie, na szczęście ma jeszcze dużo kasiury, więc broni pozycji podbijając cenę


@bruhhhhhhhh: co to za konfabulacje z "bronieniem pozycji"? Trader D siedzi na dupie i ma w dupie co robią, obraca dużymi pieniędzmi (inny nie byłby w stanie choćby drgnąć kursem) więc raczej jest poinwestowany na długi termin a nie jednodniowe
@gatineau: tego nie wiem ani ja ani Ty co zrobi trader D - ale zakładam, że nie jest frajerem skoro duże pieniądze i nie czeka grzecznie aż rynek pójdzie w jego stronę tylko mu pomaga

przedstawiłem w prosty sposób mechanizm działania short covering rally, a biorąc pod uwagę prawie 3 mln kontraktów przehandlowanych każdego dnia i wolumen w ostatnich 5 minutach sesji, to tak - dla dużej części jest to jednodniowe
(...) tego nie wiem ani ja ani Ty co zrobi trader D - ale zakładam (...)

(...) dla dużej części (...)

(...) choć znów nie da się tego zweryfikować za bardzo (...)


@bruhhhhhhhh: a to jest dokładnie to co nazywam konfabulacją xD Ludzie doktoraty z ekonomii robią i nikt nie przewidzi co robi rynek a Ty przychodzisz, coś sobie założysz, czego nie zweryfikujesz, jak nie ma danych to sobie dopowiesz i
@gatineau ależ oczywiście, że korzystam z naukowych opracowań i definicji, to co napisałem pokrywa się z bardzo podstawowym prawem ekonomicznym - cena rośnie gdy kupujących jest więcej niż sprzedających :)

Poza tym wskaż, gdzie przewiduję co zrobi rynek