Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #remontujzwykopem #diy

Ściana północna przy ziemi robi mi się zielona. Myłem myjką ciśnieniową, po miesiącu znowu widzę zieleń.
Jest tam mało słońca, faktycznie pewnie wilgotniej. Tynki silikatowe albo sylikonowe - bym musiał sprawdzić jeśli to aż tak ważne.
Czym to zneutralizować by nie uszkodzić styropianu i samego tynku. Chlor to raczej kiepski pomysł pewnie.
Foto jedynie dla uwagi.
defoxe - #budujzwykopem #remontujzwykopem #diy 

Ściana północna przy ziemi robi mi...

źródło: comment_1664823586abzt8wIMkimSGL2xwENuxP.jpg

Pobierz
  • 15
Czym to zneutralizować by nie uszkodzić styropianu i samego tynku.


@defoxe: najpierw odnaleźć przyczynę i usunąć, dopiero potem czyścić. No chyba, że już przyczynę usunąłeś.
@ksiak: nie ma żadnej przyczyny, dom jest w trakcie budowy, ściany wewnątrz suche. Nic się nie dzieje. Obok rosną #!$%@? ściana północna. To nie jest aż tak zarośnięte jak na zdjęciu.
@ciasteczkowy_otwur: to jest z dala od rynny. Dom typu stodoła, to ta boczna ściana na którą nie ma spadku dach. Tylko tak, ja wiem, do metra od ziemi. Ale ściana - styropian nie ma styku z ziemią, jest opaska drenu, kamyczki, przerwa, tak że folia kubełkowa wystaje od fundamentu i zaczyna się ocieplenie ściany. Fundament też ocieplony. Może deszcz czasem zacina, mgły są... Ale bez dramatu. Trochę w tym miejscu trawa
@defoxe: Skoro to nie jest woda z dachu czy z rynny to powinieneś osuszyć działkę od strony tej ściany. Widać, że masz tam jakieś krzaki. Weź to wytnij w pień wszystko na kilka metrów od domu. Każdy krzak czy drzewo podciąga wodę.
Dodatkowo możesz wyciąć to zielsko które rzuca cień na tą ścianę albo osłania ją od wiatru.
Możliwe też że masz tam wilgotną ziemię z powodu spadku lub coś tam.