Wpis z mikrobloga

#minecraft Mam 30 poziom, stół do zaklinania otoczony książkami, mam lazuryt i diamentowy kilof. I teraz chciałbym na kilof zakląć zaklęcie Fortuna. A na każdym z trzech poziomów mam dostępną tylko Niezniszczalność. Jak uzyskać Fortunę na kilofie diamentowym?

Zakląłem na próbę stalowy miecz, zniszczyłem i postawiłem stół - dla diamentowego kilofa nic to nie zmieniło... Czyli co nie mam wpływu w ogóle na zaklęcie ze stołu? ()

Please send halp...
  • 10
@Intelektualista musisz zaklnac, a jak ci sie nie podoba to zaklinasz za 1lvl, potem wyzerowac kamieniem kowalskim. Najlepiej ogarnac wiesniakow i w latwy sposob mozna miec ksiazke jaka sie chce.

#!$%@? to sam zrobilem wiesniakow, tak ze kazdy sprzedawal inną ksiazke. Wystarczy zamknac 1 jednego i postawic mu blok z praca, sprawdzasz co sprzedaje, jak nie ma ksiazki ktora chcesz to niszczysz blok i znow stawiasz, sprawdzasz. Chwile trzeba sie pobawic. A
@Dajzel: Dzięki za konkrety! :) Właśnie też mi ten targ wieśniaków z poczuciem wdzięczności za wyleczenie chodzi po głowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko dlaczego sugerujesz żeby najpierw sprawdzić i wybrać co sprzedają, a dopiero potem ich infekować i leczyć?

Miałem w planie najpierw ich rozmnażać, następnie zarażać, potem leczyć a dopiero na końcu dawać robotę. Czy w tym moim planie czegoś nie uwzględniłem? W sensie czy
@Intelektualista Po prostu ja robilem tak jak opisalem. Na odwrot chyba tez powinno dzialac.

Przy ksiazkach nie powinno byc problemu, bo ich szukasz na pierwszych slotach do handlu.

Z kolei wiesniak od zbroii diamentowej sprzedaje je w ostatnich slotach. A ze sprzedaje max 2 czesci tzn. Np buty i spodnie. To bedziesz potrzebowal drugiego co sprzeda helm i zbroje.
Podobnie chyba z narzedziami.
(A mozesz miec niby pecha i wylosowac 2 wiesniaka
@Dajzel: Ok, myślę że wszystko jasne - dzięki :-)

Najpierw zarażanie a potem poszukiwanie profesji wydawało mi się bezpieczniejsze, bo kilka minut będę wieśniakowi losował dobry set, a potem coś nie ogarnę i chłop mi zginie np. podczas zarażania ;)

A ostatnie pytanie. Wspomniałeś że trzeba grać na hard? Czyli przed uruchomieniem mapy zmienić poziom na hard, żeby pomyślnie zainfekować wieśniaka, tak? (gram na Bedrock - Win 10 EDITION)