Wpis z mikrobloga

Czy #wakacjekredytowe mają sens jeśli nie spłaca się jeszcze kapitału, a suma rat bezkapitałowych (czyli rat w skład których nie wchodzi jeszcze kapitał) przekracza możliwości jednorazowej nadpłaty?

Załóżmy, że teraz mam ratę 3k, biorę wakacje kredytowe na październik - grudzień. Przez ten czas wpłacę 3 razy po 3k. W grudniu stopa się zmienia i bez wakacji na poprzedniej stopie wynosiłaby 3k, a na nowej 5k - co się stanie w takim razie z tymi 9k które wpłaciłem w trakcie wakacji? Czy po prostu będę miał 9k nadpłaty, ale w styczniu ściągną mi z tego 5k raty "październikowej" i w lutym kolejne 5k raty "listopadowej"

Czy wakacje kredytowe dla ludzi, którzy jeszcze nie spłacają kapitału są jedynie odwleczeniem płatności w czasie i wydłużają "za darmo" okres trwania kredytu?
#kredythipoteczny #kredyt #kredyty
  • 8
  • Odpowiedz
@Rst00 no właśnie z tego co czytam to wiele banków nie zezwala na nadpłatę kapitału - nadpłata obniży kredyt w ten sam sposób co zwykłą spłata raty - najpierw odsetki, potem kapitał, więc te 9k obniży mi odsetki, ale jak stopa wzrośnie z tym samym kapitałem, to odsetki wzrosną. Gdyby była możliwość nadpłaty kapitału, to wzrost stopy by tak nie bolał
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smokzabojcaludzi: nie, nie, nie. Robiąc nadpłatę ZAWSZE spłacasz kapitał ale w sporej ilości banków w momencie nadpłaty spłacasz najpierw odsetki naliczone od ostatniej raty do momentu nadpłaty. Zdążyć się więc może że w teorii np. robiąc nadpłatę 1000 zł: 500 zł pójdzie na odsetki a 500 zł na kapitał z tym że wtedy przy najbliższej racie harmonogramowej udział kapitału się zwiększy bo już odsetki za ten okres zapłaciłeś. Wyjdzie więc dokładnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smokzabojcaludzi: no ale przecież wziąłeś kredyt żeby mieć środki na budowę więc co rozumiesz przez "zainwestować w budowę"? Chcesz dołożyć do budynku coś nieplanowanego czy po prostu pieniędzy z kredytu Ci nie wystarczy żeby zbudować to co chcesz?

Kredyt zawsze warto nadpłacać ale priorytetem jest wykończenie budynku do stanu jaki zaakceptuje bank.
  • Odpowiedz
Czy wakacje kredytowe dla ludzi, którzy jeszcze nie spłacają kapitału są jedynie odwleczeniem płatności w czasie i wydłużają "za darmo" okres trwania kredytu?


@smokzabojcaludzi: Wakacje są korzystne także w okresie karencji - w trakcie wakacji nie są naliczane odsetki. Więcej o wakacjach i o tym jakie dają korzyści możesz poczytać na mojej stronie https://wakacjekredytowe.eu/
  • Odpowiedz