Wpis z mikrobloga

Pytanie bardziej do rekruterów ale #progamista15k też może ma jakieś zdanie: jeżeli mam już jakieś doświadczenie w IT ale wykształcenie mam niezwiązane z IT, to pisać, że jestem po bootcampie czy lepiej sobie darować, bo wtedy mam natychmiastową dyskwalifikacje? Pytanie co lepiej wygląda: kierunek techniczny na polibudzie + bootcamp i doświadczenie czy kierunek + doświadczenie?
#programowanie #pracait
  • 15
techniczny, polibuda warszawska


@geodetaPiotr: Po co był Ci bootcamp w takim razie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba na każdym technicznym/ścisłym kierunku trzeba znać podstawy programowania i coś tam pisać/automatyzować. Myślę że wspominanie o tym w cv mija się z celem -> studia techniczne > bootcamp :) Najważniejsze moim zdaniem żebyś miał jakieś projekty zrobione i mógł coś ciekawego o nich opowiedzieć na rozmowie. Kwestie teorii załatwia wpis
@Alnimak: moja motywacją zrobienia bootcampu było właśnie to, że miałem jakieś tam podstawy z uczelni, spodobało mi się to i oczekiwałem, że na bootcampie w sposób usystematyzowany będę mógł się trochę doszkolić. Traktowałem to trochę jak studia podyplomowe (wiem, że nie najlepsza analogia ale lepszej nie mogę znaleźć :) ). Na pewno nie poleciałem na zachęty marketerów o zarobkach 15k w rok. I chociaż z tego jestem dumny :)
oczekiwałem, że na bootcampie w sposób usystematyzowany będę mógł się trochę doszkolić


@geodetaPiotr: Tylko trochę doszkolić? Sam sobie właśnie odpowiedziałeś czy warto to umieszczać w cv. Może trochę zwróci uwagę, ale nic specjalnego skoro jest to zwykły kurs, który przy samozaparciu możesz zrobić w internecie za darmo. Ja jak widzę jakieś cv i jest tam kurs programowania, to bardziej mnie zastanawia czy taka osoba była najlepsza w grupie, czy może najgorsza,
@Alnimak: spoko, dzięki. Wydaje mi się, że na juniora powinienem się nadawać (na kursie nudziłem się momentami :) ) ale jak na razie ciężko, żeby w ogóle na rozmowę zaprosili. Wywalę tego bootcampa z cv i będę dalej uderzać.
@geodetaPiotr: Może masz źle napisane CV? Taki tip. skorzystaj z kreatora, który nie robi "oczopląsu" i jest estetyczny. np FlowCV.io jest dobry, sam z niego korzystałem - ogólnie jeśli robisz cv na programistę to nie rób designu cv jak na grafika, albo marketingowca - takie coś jest śmieszne i często przeszkadza. Najlepiej żeby było czytelne - niżej przykład - proste i w mojej ocenie najbardziej profesjonalne. W cv postaraj się opisać
Alnimak - @geodetaPiotr: Może masz źle napisane CV? Taki tip. skorzystaj z kreatora, ...

źródło: comment_1664869490O06NcIhgFbRzogNqk6xJqQ.jpg

Pobierz