Wpis z mikrobloga

Hej, szukam #lego #minecraft dla 6 latka i widzę dwie ciekawe opcje:

- 21169 Minecraft Pierwsza przygoda
- 21161 Minecraft Kreatywny warsztat 3.0

Oba wydają się w miarę OK, kolejka w pierwszej przygodzie wydaje się zbyt uproszczona (ale może na dziecięcą wyobraźnię wystarczy), warsztat za to ma raczej luźne podejście do instrukcji (czyli jak w minecraft - buduj co chcesz).

Ceny mają podobne, pewnie przed Świętami wzrosną trochę więc wolę już teraz zrobić zapasy.
A może wybrać jeszcze coś innego? Rozważałem jeszcze Dom w kształcie świni (21170) ale wygląda jak jeden z tych zestawów, które stoją na półce i łapią kurz :D

Ktoś ma te zestawy (albo chociaż jeden) i mógłby podzielić się opinią, wadami i zaletami?

  • 10
@wkrk: jakie tu niby mają być wady i zalety :D
U mnie i tak głównie do zabawy służyły figurki. Bardzo lubił zestawy z serii Big Fig, ale widzę że teraz są jakieś chore ceny na to
@wkrk: niestety. Jak że wszystkimi zestawami na licencji i te są w sumie mało ciekawe. Moje chłopaki poskładali już chyba większość dostępnych w Europie i stoją i się kurza. Natomiast city jest stale na topie.
W minecraft masz niby te zapadnie i inne takie, ale w sumie to dość jednotorowe są te zestawy i wbrew temu jak wyglądają to ubogie w alternatywy.
@wkrk ceny nie spadną bo oba są w tym roku wycofywane. Jak za podobną cenę to może 21174. W media Markt w outlet jest za 350.

Co do serii minecraft, jeśli masz kreatywne dzieciaki zajarane minecraftem to każdy secik będzie spoko. Natomiast w ogóle jako Lego to nawet te najdroższe sety są dość proste. Za to są łatwe do łączenia ze sobą.
@Semigod: właśnie w szkole jest etap Minecraft, nawet chwilę graliśmy, i dzieciak jest podjarany bardzo. Więc ma być Minecraft, a niekoniecznie LEGO (ale innych opcji nie widzę). LEGO jest wręcz stworzone pod Minecraft ;)
@jarqka: widziałem, strasznie drogo! 89zł za zestawy, gdzie w stacjonarnym są w cenie 75zł. Ale za to sporo jest nie-lego rzeczy więc pewnie wpadnie kocyk i koszulka