Wpis z mikrobloga

I powiedzcie mi gamonie, z czego wy się cieszycie? Użycie bomby atomowej przez Rosję, to jest gigantyczny problem dla zachodu i dla Polski. Czy wy w ogóle myślicie, jaka może być odpowiedź Rosji na odpowiedź USA na użycie przez Rosję broni atomowej? Albo chociaż jakie konsekwencje by były gdyby USA nie odpowiedziało?
Przecież tu nie ma dobrego rozwiązania z tej sytuacji, a Polska jest w największej dupie, bo przy takiej eskalacji i pokazaniu przez Putina determinacji, tym słabsza mogłaby być potencjalna odpowiedź na atak na centrum logistyczne wszystkich transportów na Ukrainę w Rzeszowie i tym większa ochota Putina by takie uderzenie wykonać. Z bardzo prostego powodu, skoro eskalacja posunęła się tak daleko, to teraz już szczytem eskalacji nie jest atak na Polskę, a atak na Nowy Jork czy Waszyngton, więc trzeba dawkować odpowiedź, tak żeby nie zachęcić drugiej strony do ataku na cele w USA.

Tu nie ma się z czego cieszyć, tu trzeba się modlić, żeby do tego nie doszło, bo USA może jeszcze ma systemy antyrakietowe, ale Polska żadnych.

#wojna #rosja #ukraina
  • 93
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: polska ma systemy antyrakietowe ¯\_(ツ)_/¯ zdolne do strącenia ruskiego śmiecia. chyba tylko ludzie, którzy wierzą w ruską propagandę i jej kłamstwa się boją
  • Odpowiedz
@Pippo: Polak mądry po szkodzie...

@Kantar: Żyje sobie spokojnie, nie mam zbyt wielu zmartwień, a jednak potencjalna wojna atomowa (nawet na ograniczoną skalę) trochę moje życie by wywróciła do góry nogami, a jest to też coś nad czym nie mam kontroli, co jeszcze dodatkowo irytuje.

@prawda_w_moskwie: Nie, tylko w każdym wykopie i wpisie "Niech Rosja zrzuca" "czekamy", idioci bez wyobraźni.

@manjan: Ta 2 baterię Patriot w okolicy Jasionki.
  • Odpowiedz
@CzopWsza: Oj tak każdy kto nie jest debilem, który chce w praktyce sprawdzić jaki sprawny jest arsenał atomowy Rosji, jest ruską agenturą. Bo przecież to jest tylko taka gierka, a jak coś pójdzie nie tak, to się wczyta zapis z sierpnia i po problemie, prawda? Prawda?
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: a co mają pisać? "Boimy się, trzęsiemy się, zmieniam zdanie, proszę oddajmy putinowi tych ukraińców?" Wszyscy doskonale wiedzą co się dzieje, za płotem jest wojna, ludzie zdychają w męczarniach, matki wygrzebują spod gruzów zmielonych na papkę synów i zgwałcone córki, jeńcy są kastrowani na żywca przez moskiewskich wyzwolicieli. Nie ma innego losu niż ten który przyszło nam widzieć i być może doświadczyć - czarny humor i drwiny są normalną reakcją
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@CzaryMarek: no ale po co Ty siejesz panikę, co to zmieni? Jak ma jebnąć to jebnie. Jak masz schron atomowy to sobie w nim siedź, a jak masz tarczę antyrakietową na podwórku to trzymaj ją w gotowości. Nic nie możesz i nikt z nas. Jedynie siejesz niepotrzebną panikę.
  • Odpowiedz
@prawda_w_moskwie: @Pippo: Po prostu uważam, że powinniśmy się zachowywać rozsądniej i mnie żadnym optymizmem nie napawają te pomysły odbijania Krymu. Ja w ogóle nie wiem, dlaczego ja spokojnie sobie żyjąc w dużym mieście, mam chcieć sprawdzać czy Putin blefuje czy faktycznie nie odda Krymu w wojnie konwencjonalnej.

Póki Ukraina była zagrożona i ruska armia konwencjonalna była silna, to można było heheszkować, bo eskalacja była mało prawdopodobne, ale w tym momencie
  • Odpowiedz
powinniśmy się zachowywać rozsądniej i mnie żadnym optymizmem nie napawają te pomysły odbijania Krymu.

@CzaryMarek: to co my piszemy sobie na portalu ze śmiesznymi obrazkami nie jest nierozsądnym zachowaniem bo nie ma nic absolutnie żadnego wpływu. Taki świątobliwy apel to możesz sobie kierować do Ukraińców i ich żołnierzy - "sorry ale możecie przestać odbijać swój kraj, i zapomnieć o wszystkim? Bo my się boimy eskalacji". Na pewno posłuchają
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 71
@CzaryMarek: kierujesz się logiką przegranego. Twoim zdaniem należy putinowi (to nazwisko piszemy małą literą) co 4 lata oddawać kawałek swojego kraju tylko dlatego, że przeprowadzi udaną ofensywę i później pod żadnym pozorem nie można próbować własnych ziemi odbić, bo jeszcze putin się zdenerwuje j każe użyć broni atomowej. Ja takiej narracji nie kupuję. Jak putin wyciąga rękę po cudzą ziemię to trzeba mu tę rękę odgryźć. Broni atomowej zwyczajne nie można
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: ale przecież dobrze ci wyżej napisali.
Co ci niby przeszkadzają te śmieszki. Myślisz że jacyś generałowie na to patrzą i zobaczą że ludzie chcą żeby jeblo to zaczną bardziej prowokować putina czy co.

Wpływu na to nie mamy żadnego więc lepiej do tego podejść że się smieszkuje niż dostaje zawału przez tygodnie miesiące czy lata czekając aż w końcu jebnie.
A najlepiej to w ogóle czytać sobie najważniejsze newsy z
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: ale co ty masz typie do chcenia sprawdzania co ty w ogóle piszesz? każdy pisze, co chce, a to do ukraińców należy decyzja, co będą odbijać i kiedy, oraz do tych, co najbardziej pomagają czyli usa uk i pl, nie do ciebie, ta kontroofensywa na anektowane regiony jest czymś, co będzie miało miejsce niezależnie od sukcesu mobilizacji czy faktu użycia taktycznego atomu, nic to nie zmieni, bo wolność nie ma
  • Odpowiedz
@prawda_w_moskwie: Tylko nie rozumiem, skąd ta radość? Czy ludzie którzy to piszą nie rozumieją w jakim położeniu jesteśmy? Mamy świra (albo wyrachowanego psychopatę z wizją wyjętą z XIX w.) u steru państwa z największym arsenałem atomowym, który sprzedał cały majątek i kupił za to kupony na loterię o nazwie "inwazja na Ukrainę", w tym momencie Ukraińcy grożą, na żadnym z kuponów nawet dwójki nie trafi.

@Pippo: Nazwiska piszemy z dużej,
  • Odpowiedz