Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Ku*wa kupilem dysk na aledrogo (goodram 500gb cx400 ssd) przyszedl w pernamentnym offline. Odesłałem, ponaprawiali, zrobili i ok. Od zakupu do naprawy 20 dni okej. Minął miesiac, dokladniej 34 dni, akurat urlopowe wiec przy kompie spedzilem moze 12h max, i ... Dysk znikl z biosu. Nowy dysk. No chyba szlag mnie trafi.
Dokladniej to rozowa odpalila kompa, odpalila simsy, wystrzelil bluescreen ale nie zrobila mi zdjecia... No i pozniej jak wrocilem to brak go w biosie. Sprawdzilem na 5kablach 6portach sata dwoch kompach i lapku na przejsciowce pod usb...
Jak mirki mysla, uda sie odzyskac dane? Czy sprzedawca puscil mi bubel? Czy goodram ssie?

Rozowa miala tam dane ze studiow potrzebne do inzynierki, przeciez ona mnie #!$%@?. Specjalnie wszystko wrzucilem na najnowszy dysk, bo poprzednik na takie rzeczy zaczal stukac talerzem. No a jak juz wrzucilem na nowy dysk to stary.... #!$%@?łem. Urwa.
#informatyka #dyski #goodram
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@cybulion: trafiłeś felerny dysk, producent nie ma znaczenia. Twój, błąd, że przyjąłeś "naprawiany" dysk SSD, ciekawe co niby naprawiali i kto. Twój drugi błąd to trzymanie ważnych danych w jednym miejscu, przypominam, se Google drive, Dropbox czy inne chmury są darmowe do pewnej pojemności.
Co do odzyskania danych to jeśli dysk uruchomi się chociaż na chwilę to szybka kopia. Jeśli nie to ew ontrack ale to dużo kosztuje. Jeśli ani jedno
_kapsel - @cybulion: trafiłeś felerny dysk, producent nie ma znaczenia. Twój, błąd, ż...

źródło: comment_1664691317MDEc8AqyTVwSCAmYe0WLB2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Odezwij się do: SGData i zapytaj o kosztu odzysku. Chłop zna się na robocie, zapewne będzie w stanie pomóc.
Goodrama wymień na Samsunga i nie będzie już problemów.
  • Odpowiedz
Roowa miala tam dane ze studiow potrzebne do inzynierki, przeciez ona mnie #!$%@?.


@cybulion każdy sam powinien dbać o swoje backupy choćby po to żeby się nauczyć, że zawsze się je robi i że trzymanie wszystkiego w jednym miejscu jest zawodne. Ja backupy do pracy miałam na 2 kompach - swoim i niebieskiego, 2 dyskach przenośnych, pendrive i płycie cd. Backup to świętość, a backup na 1 dysku to nie backup.
  • Odpowiedz
@cybulion slaby dysk. Mialem jakiegos goodrama cl100, przestal dzialac bez powodu. Laptop go widzial jako jakis blad chyba satafirm s11, wystarczylo wgrac nowy firmware i dysk wrocil do zycia(oczywiscie bez danych) do tego w smarcie mial nalatane 0h. Z danymi to lepiej sie pozegnaj, a dysk oddaj i żądaj zwrotu kasy.
A swoja droga to nie bierz taniochy, 4 lata temu kupilem dysk GOODRAM IRIDIUM PRO 480gb, do tej pory dziala bez
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@istp:

ludzie dzielą się na dwa typy...

na trzy, bo jest jeszcze ten typ ludzi, ktorzy robią backupy, z których nic nigdy nie mogą odzyskać ( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@olelek: @Karbon315: @_kapsel: @WielkiNos: to byl back up z talerza ktory siadał XD. Na szczescie talerz sie znalazł i bede dzis walczyl z nim zeby go uruchomic i cokolwiek odzyskac.
@istp: gen2. Nie polecam xD.

No ogolnie dziena za odzew, na szczescie jest jeszcze czesciowy back up na dysku zewnetrznym datowany pol roku temu wiec chyba wiecej sie uda odzyskac.

Kto by sie spodziewal ze dysk po
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Kto by sie spodziewal ze dysk po 12h pracy padnie w #!$%@?. No nic posluchalem i zamowilem samsunga a to gunwo oddaje im niech se wloza miedzy ....

@cybulion: przerobiłem już masę dysków SSD różnych producentów. Adata, crucial, Samsung, Goodram, kioxia i inne. Jedne działały dłużej inne krócej a inne do tej pory. Producent nie ma tu nic do rzeczy, po prostu trafiłeś felerny egzemplarz
  • Odpowiedz